Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przedsezonowe plany MKS MOS Będzin

Przedsezonowe plany MKS MOS Będzin

fot. archiwum

Siatkarze MKS MOS Interpromex Będzin przebywają jeszcze na urlopach, ale w poniedziałek pojawią się w hali Łagisza na pierwszym treningu. Szkoleniowiec zespołu - Rafał Legień - już wie, jak jego podopieczni spędzą okres przygotowawczy.

Drużyna z Będzina poprzedni sezon zalicza do udanych. Powrót do pierwszej ligi i ćwierćfinał Pucharu Polski zapisały się pozytywnie w historii klubu. Jednak, aby nie powtórzyła się sytuacja z sezonu 2008/2009 (spadek do II ligi), zespół musi dobrze przygotować się do zbliżających się rozgrywek. Trener MKS-u ma już plan, który będzie realizował ze swoimi podopiecznymi.

Okres przygotowawczy rusza 2 sierpnia. Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy trenować na własnych obiektach. Przewiduję dwa zajęcia dziennie. Rano skupimy się nad siłą, kondycją i wytrzymałością, zaś popołudniu w ruch pójdą piłki, a co za tym idzie technika i taktyka – mówi Rafał Legień. Zmieniły się plany, co do wyjazdowego obozu siatkarzy. MKS miał udać się pierwotnie do Międzybrodzia Żywieckiego, jednak ostatecznie postawiono na Milówkę. – Zespoły z Będzina jeździły tam już kilka razy. Jest to dobre miejsce do przygotowań. Uważam, że 12 dni spędzonych w Milówce zdecydowanie nam pomoże w dojściu do wysokiej dyspozycji – dodaje Legień.

O tym, że treningi to połowa sukcesu sztab szkoleniowy wie doskonale, dlatego będzinianie zagrają kilka sparingów, a także wystąpią w turniejach towarzyskich. Pierwszy sprawdzian na początku września w Jaworznie, gdzie odbędzie się turniej o puchar prezydenta tego miasta. MKS zmierzy się z gospodarzami – Energetykiem, Wandą Kraków oraz Stalą Nysa. – Planujemy jeszcze zorganizować turniej we własnej hali. Myślimy również nad meczami kontrolnymi z zespołami z regionu. Jest ekipa w Bielsku, jest także w Jaworznie. To nasi ligowi przeciwnicy, dlatego sparingi z nimi nie poszłyby na marne – tłumaczy trener beniaminka pierwszej ligi.Chociaż kadra zespołu jest już skompletowana, to Rafał Legień liczy na jeszcze jedno wzmocnienie. Oczywiście wszystko zależy od klubowej kasy. – Przeprowadziłem rozmowy z kilkoma zawodnikami. Nie są to gwiazdy pokroju Hiszpana De La Fuente, który przeszedł do Trefla, ale również ograni i dobrzy siatkarze. Jeżeli klub zapewni fundusze na pozyskanie jeszcze jednego zawodnika, to na pewno któryś z nich do nas dołączy. Jednak ściągniecie kolejnej osoby nie jest naszym priorytetem – wyjaśnia.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved