Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Dwie polskie pary walczyły w kwalifikacjach

MŚ U-19: Dwie polskie pary walczyły w kwalifikacjach

fot. archiwum

W Porto rozpoczęły się w środę MŚ do lat 19 w siatkówce plażowej. Do Portugalii pojechały cztery polskie pary. Natalia Płodowska i Michalina Kwasowska niestety odpadły w kwalifikacjach. Bartosz Księżarek i Dawid Popek wygrali oba spotkania i awansowali.

W turnieju męskim Dawid Popek i Bartosz Księżarek rozpoczęli kwalifikacje do drugiej rundy, w której zmierzyli się z wenezuelską parą Jerry/Chente. Młodzi Polacy pewnie wygrali pierwsza partię do 13, jednak w drugim secie rywale stawili o wiele większy opór. Dawid i Bartek wygrali jednak i tego seta po zaciętej końcówce.

W kolejnym dzisiejszym meczu nasi zawodnicy grali z łotewską parą Reinis/Daniels o awans do turnieju głównego mistrzostw świata do lat 18. Po wygraniu pierwszego seta do 2 wydawało się, że awans jest już tylko kwestią czasu. Ku zdziwieniu wszystkich drugiego seta nasi zawodnicy przegrali do 13 i o wyniku spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Polacy okazali się lepsi i to oni jutro zagrają w turnieju głównym. Udział w nim bez kwalifikacji mają już zapewniony Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

II runda kwalifikacji:
Popek/Księżarek POL [3] – Jerry/Chente VEN [19] 2:0
(21:13, 22:20)III runda kwalifikacji:
Popek/Księżarek POL [3] – Reinis/Daniels LAT [11] 2:1
(21:12, 13:21, 15:9)


Udział w żeńskim turnieju głównym ma również zapewniony para Patrycja Giemza/Martyna Kozińska. Z kolei Natalia Płodowska i Michalina Kwasowska muszą brać udział w kwalifikacjach. W II rundzie, od której nasze zawodniczki rozpoczęły swoje spotkania, zmierzyły się z parą z Kazachstanu, Bogatu/Samalikova. Pierwszego seta nasze zawodniczki przegrały na przewagi, jednak w dwóch kolejnych to one okazały się lepsze i awansowały do kolejnej rundy.

W bezpośrednim spotkaniu o awans do turnieju głównego przeciwniczkami Polek były Austriaczki Schützenhöfer/ Plesiutschnig. Niestety, rywalki w dwóch setach pokonały nasze zawodniczki, udowadniając wyższe umiejętności. I to właśnie one zagrają w rozpoczynającym się jutro turnieju głównym.

II runda kwalifikacji:
Płodowska/Kwasowska [5] – Bogatu/Samalikova KAZ [21] 2:1
(20:22, 21:17, 15:9)

III runda kwalifikacji:
Płodowska/Kwasowska [5] – Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [4] 0:2
(16:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved