Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kadra Avii Świdnik skompletowana

Kadra Avii Świdnik skompletowana

fot. archiwum

W poniedziałek Avia Świdnik rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Trener Krzysztof Lemieszek mówi, że mimo faktu, że dwóch zawodników nie podpisało jeszcze umów, uczynią to lada dzień. Oznacza to, że kadra na nowy sezon jest już dopięta.

Trener Lemieszek uważa, że potencjał nowej drużyny będzie większy, niż w poprzednim sezonie. – Uważam, że szczególnie przyjście rozgrywającego Piotra Milewskiego powinno nam dużo dać – mówi. – Doskonale pamiętamy, że Łukasz Makowski, w ubiegłym sezonie nie miał konkurencji ze strony Rafała Grabarczyka, zmagającego się z kontuzjami. Pojawienie się Piotrka stworzy zdrową rywalizację na przyjęciu. Duże nadzieje wiążemy też ze środkowym Łukaszem Staniewskim, który wiele razy pokazywał swoje umiejętności. Zawodnik dobrze blokuje i jest jednym z najlepiej serwujących w lidze.

W ubiegłym sezonie Avia borykała się również z problemami kadrowymi. Wielu zawodników odniosło kontuzje i trener miał duży kłopot, aby skompletować skład. W tym roku również po kontuzjach są dwaj środkowi, Adam Michalski i Michał Baranowski. Jak będzie w tym roku? – To jest wielka niewiadoma – nie ukrywa trener. – W tej chwili, w pełni zdrowy jest jedynie Staniewski. Liczę, że obaj środkowi przejdą bez urazów obóz w górach i kolejne etapy przygotowań. Bardzo chciałbym mieć w sezonie zdrowych wszystkich zawodników.

Od nowego roku również budżet Avii będzie niższy o 20 procent. – Nie sądzę, że odbije się to na postawie w lidze – mówi trener. – Zarząd ma trochę czasu na uzupełnienie powstałej dziury budżetowej. Nikt z nas nie może zniweczyć tego, co przez długi czas budowaliśmy w Świdniku. Nie wyobrażam sobie, by Avia zniknęła z siatkarskiej mapy regionu i Polski.
*rozmawiał Jarosław Czępiński (Dziennik Wschodni)

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved