Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Wagner: Poradzimy sobie we wszystkich rozgrywkach

Grzegorz Wagner: Poradzimy sobie we wszystkich rozgrywkach

fot. archiwum

- W sporcie, w każdym zespole, stawiane cele powinny być jak najwyższe i tak jest także w BKS-ie. Mam do dyspozycji jedenaście równych, bardzo dobrych zawodniczek i jestem przekonany, że poradzimy sobie we wszystkich rozgrywkach - mówi Grzegorz Wagner.

Rozpoczyna się okres przygotowawczy do nowego sezonu, a BKS przystępuje do niego z panem, jako nowym szkoleniowcem. Pan zaczął jednak pracę w klubie już jakiś czas temu i zdążył trochę poznać swoje nowe podopieczne. Co może pan powiedzieć o swoim zespole?

Grzegorz Wagner: – Swoją pracę z zespołem, na dobrą sprawę, rozpocząłem już w czerwcu. Wówczas, jeszcze po zakończeniu poprzednich rozgrywek, odbyliśmy z drużyną kilka wspólnych treningów, a później niektóre siatkarki miały jeszcze zajęcia indywidualne. Jeśli chodzi o przygotowania do nowego sezonu, to zainaugurowaliśmy je już 26 lipca. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż już 2 września rozegramy towarzyskie spotkanie na otwarcie nowej hali w Bielsku – Białej. Dlatego też, żeby zespół dobrze do tego spotkania przygotować potrzebuję około pięciu tygodni wspólnych treningów. Po tym meczu zawodniczki dostaną jeszcze dziewięć dni wolnego i dopiero po tej przerwie rozpoczniemy główne przygotowania do rozgrywek. Jeśli chodzi o sam styl gry, to chciałbym, aby w porównaniu z poprzednim sezonem drużyna grała troszeczkę szybszą siatkówkę.

W trakcie przygotowań nie będzie pan mógł skorzystać z trzech zawodniczek, które dużo czasu będą spędzały na zgrupowaniach reprezentacji Polski. Czy to będzie dla pana duży kłopot, aby wkomponować je później w drużynę?Faktycznie w chwili obecnej mam do dyspozycji jedynie osiem siatkarek oraz jedną juniorkę, która bierze udział w zajęciach z pierwszym zespołem. Brak Katarzyny Skorupy, Anny Barańskiej i Bereniki Okuniewskiej jest z jednej strony pewnym problemem, ale z drugiej to dziewczyny z Bielska – Białej grają ze sobą już któryś kolejny sezon, więc ze zgraniem się drużyny po ich powrocie nie powinno być kłopotu. Zawodniczki znają się przecież bardzo dobrze. Nie mogę jednak narzekać, ponieważ reprezentacja Polski jest najważniejsza i to kadra ma pierwszeństwo przed rozgrywkami klubowymi. Poza tym w dużo gorszej sytuacji jest chociażby trener Muszynianki, Bogdan Serwiński. Ja nie mam nic przeciwko, a wręcz życzę tego dziewczynom, aby cała nasza trójka zawodniczek podczas mistrzostw świata występowała w pierwszym składzie.

Zdaje pan sobie zapewne sprawę z oczekiwań, jakie mają wobec zespołu zarówno kibice, jak i włodarze klubu. Mowa tu o obronie tytułu mistrza Polski, odzyskaniu krajowego pucharu oraz dobrych występach w Lidze Mistrzyń. Wierzy pan w powodzenie wszystkich tych projektów?

Doskonale znam cele jakie stawiane są przed zespołem i nie boję się tych wyzwań. W sporcie, w każdym zespole, stawiane cele powinny być jak najwyższe i tak jest także w BKS-ie. Mam do dyspozycji jedenaście równych, bardzo dobrych zawodniczek i jestem przekonany, że poradzimy sobie we wszystkich rozgrywkach. Poza tym w drużynie jest jeszcze jedno wolne miejsce. Zobaczymy kto do nas jeszcze dołączy i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Co raz więcej wiemy za to o naszych rywalkach. Bardzo silny zespół posiada Muszynianka, karty odkryli już także w Sopocie, gdzie również powstała ciekawa drużyna, a w Lidze Mistrzyń bardzo silne mogą być także siatkarki Rabity Baku. Dlatego też musimy usiąść jeszcze do rozmów z władzami klubu, aby realnie ocenić nasze możliwości w tym roku. Ale sport ma to do siebie, że jest bardzo nieprzewidywalny. Dlatego też, będziemy bardzo mocno trenować, a na parkiet w każdym meczu wychodzić tylko i wyłącznie po to, aby zwyciężyć.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved