Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zbigniew Krzyżanowski: Cały czas poszukuję rozgrywającej

Zbigniew Krzyżanowski: Cały czas poszukuję rozgrywającej

fot. archiwum

Po kilkunastu dniach wypoczynku po powrocie z turnieju kwalifikacyjnego Tampere reprezentantki Polski rozpoczynają w Miliczu przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu - finałów ME w Serbii. Na zgrupowaniu pojawią się nowe zawodniczki.

W środę reprezentantki Polski juniorek przyjadą do Milicza, by rozpocząć pierwszy etap przygotowań do wrześniowych Mistrzostw Europy w Serbii. Na zgrupowaniu trenować będzie 16 zawodniczek. Oprócz dziewczyn, które brały udział w kwalifikacjach w Tampere, pojawią się: rozgrywająca Katarzyna Wenerska i skrzydłowe Magdalena Matusiak, Patrycja Flakus oraz Anna Grejman.

Cały czas poszukuję rozgrywającej. Może nie w perspektywie najbliższych mistrzostw Europy, ale na przyszłość – mówi trener Zbigniew Krzyżanowski.Wenerska jest jak na swój wiek doświadczona grała przez długi czas w II lidze w Świeciu i tam zbierała dobre opinie. Teraz chcę zobaczyć jak będzie wypadała na tle pozostałych zawodniczek na tej pozycji. Poza tym jest Magdalena Matusiak, bardzo zdolna zawodniczka z Bielska, która niestety miała poważne problemy zdrowotne. Na początku sezonu zerwała więzadła krzyżowe lewej nogi i jakiś czas pauzowała. W tej chwili wróciła do zdrowia. Patrycja Flakus to dziewczyna z kadry kadetek – chcę zobaczyć jak będzie się prezentować w konfrontacji ze starszymi koleżankami.

1 sierpnia Polki wyjeżdżają z Milicza do Belgii, gdzie rozegrają spotkania towarzyskie z tamtejszą reprezentacją juniorską.Zawodniczki kadry Polski juniorek powołane na zgrupowanie w Miliczu

Rozgrywające:
Ewelina Polak, Ewelina Tobiasz, Katarzyna Wenerska;

Atakujące:
Zuzanna Czyżnielewska, Karolina Grzelak;

Środkowe:
Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska, Dominika Nowakowska;

Przyjmujące:
Natalia Kurnikowska, Ewa Śliwińska, Koleta Łyszkiewicz, Anna Grejman, Magdalena Matusiak, Patrycja Flakus;

Libero:
Dorota Medyńska, Daria Michalak.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved