Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Tomaszowie Lubelskim budują zespół od nowa

W Tomaszowie Lubelskim budują zespół od nowa

fot. archiwum

Wygląda na to, że zupełnie odmieniona przystąpi do rozgrywek II ligi kobiet Tomasovia Tomaszów Lubelski. Klub z Roztocza opuszcza większość siatkarek, trener Stanisław Kaniewski będzie musiał zbudować drużynę praktycznie od nowa.

Klub z Tomaszowa Lubelskiego opuszczą dwie zawodniczki – Ewelina Sikora i pierwsza rozgrywająca zespołu Magdalena Bojko. Obie siatkarki będą studiować w Warszawie, a jesienią zasilą tamtejszy AZS AWF. Dalej kształcić się chcą Gabriela Gozdek i Magdalena Bębnik. Nie byłoby w tym nic niepokojącego dla tomaszowian, gdyby pierwsza nie wybrała Krakowa, a druga pobliskiego Zamościa. Na dodatek pozyskana przed rokiem z Jedynki Tarnów Sylwia Styrkowiec, zdecydowała się na powrót do swojego macierzystego klubu, a Ewelina Domańska, Edyta Gęśla i Ewelina Jabłońska nie zagrają w sezonie 2010/2011 w barwach Tomasovii z powodu spraw osobistych.

Po rozbiorze drużyny działacze Tomasovii zakasali rękawy i ostro wzięli się do pracy. Wkrótce powinni podpisać kontrakty z siatkarkami z Lublina, Rzeszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. – To zmusiło nas do poszukiwania zawodniczek z zewnątrz i zbudowania zupełnie nowego zespołu. Tak naprawdę z czterema dziewczynami jesteśmy już dogadani, a z dwoma kolejnymi jesteśmy blisko porozumienia – mówi szkoleniowiec tomaszowianek Stanisław Kaniewski, który nie chce zdradzić nazwisk nowych zawodniczek.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved