Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda PlusLiga ma wystartować 2 października

Młoda PlusLiga ma wystartować 2 października

fot. archiwum

Według jednego z założeń Młodej PlusLigi mecze tych rozgrywek miały odbywać się przed spotkaniami ekstraklasy. Tymczasem terminarz młodziezowych rozgrywek zakłada, ze rusza one 3 tygodnie wcześniej i z założeń zostało tylko... wspomnienie.

Do terminarza Młodej PlusLigi dotarli dziennikarze Gazety Pomorskiej. Ma ona wystartować 2 października, czyli trzy tygodnie przed planowanym rozpoczęciem PlusLigi. Jednym z założeń nowych rozgrywek był pomysł, by mecze Młodej PlusLigi odbywały się przed spotkaniami ekstraklasy. Kalendarz jednak temu przeczy. Dla przykładu z dziewięciu meczów w Bydgoszczy młodej Delecty tylko cztery terminy pokryją się z meczami zespołu Waldemara Wspaniałego. Z meczów wyjazdowych obie drużyny razem pojadą tylko do Rzeszowa.

Chodziło nam o to, że w jednym dniu organizacja dwóch spotkań wymaga sporych zabiegów – wyjaśnia Janusz Zacniewski z Delecty. – Między jednym, a drugim meczem musi być ok. 1,5 godziny przerwy, ale służby porządkowe muszą być cały czas. Teraz natomiast z kalendarza Młodej Ekstraklasy wynika w ogóle, że bardzo mało spotkań będzie się pokrywać z meczami PlusLigi, a przecież idea była inna.

Młoda PlusLiga została powołana po to, by trenerzy mogli częściej przyglądać się młodym talentom polskiej siatkówki. Miało to się odbywać przed meczami PlusLigi, na których trenerzy ci mieli być obecni. Teraz okazuje się, że żeby obejrzeć mecz Młodej PlusLigi będą musieli wybrać się na niego w innym terminie, być może również do innej hali. I wciąż nie wiadomo, czy więcej talentów nie wypatrzyliby na meczach I ligi…źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved