Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Abramow, Werbow i Olichwier o LŚ i mistrzostwach świata

Abramow, Werbow i Olichwier o LŚ i mistrzostwach świata

fot. archiwum

- Na MŚ możemy pokazać nie tylko dobrą, ale naprawdę wielką siatkówkę - uważa Paweł Abramow. - Najważniejsze teraz to nie wymyślać problemów, nie krytykować za te pierwsze mecze i utrzymać w zespole tę atmosferę - dodaje Aleksiej Werbow.

Paweł Abramow nie pojechał wraz z reprezentacją Rosji na ostatnie mecze fazy interkontynentalnej Ligi Światowej do USA. Z powodu kontuzji zabrakło go również w turnieju finałowym. Jesienią ma być jednak gotowy do gry i pomóc „Sbornej" w mistrzostwach świata we Włoszech. – Obecny poziom i jakość gry rosyjskiej drużyny pozwalały myśleć o zwycięstwie w meczu finałowym – uważa Abramow. – W trzecim i czwartym secie graliśmy bardzo dobrze. Gdyby doszło do tie-breaka, to kto wie, jak by się to skończyło, ponieważ przewaga psychologiczna byłaby po naszej stronie. Niestety, w końcówce czwartego seta przy dużej przewadze chłopcy popełnili kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku spotkania. Byliśmy blisko tego, by pokonać Brazylię.

Byliśmy lepsi od Brazylii i w bloku i w ataku, nawet mieliśmy więcej asów serwisowych. Liczba własnych błędów jest tylko na nasza niekorzyść – zauważa Aleksiej Werbow, libero reprezentacji Rosji, który również pozostał w kraju. – Nie była to jednak jakaś wielka różnica, co nastraja optymistycznie przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Po powrocie do zespołu Chtieja i innych kontuzjowanych zawodników wartość tej drużyny będzie wzrastać. A ciężko oczekiwać od Brazylijczyków, by zagrali coś więcej. To dwa wyrównane zespoły, które walczyć będą nie tylko na mistrzostwach świata, ale również na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Inna sprawa, że dokładnie taki sam cel mają reprezentacje Bułgarii, Serbii, Włoch, Kuby i oczywiście USA – twierdzi Werbow.

W tym składzie rosyjska reprezentacja jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Musimy nadal pracować i mam nadzieję, że będą nas omijać urazy i kontuzje. Na mistrzostwach świata możemy pokazać nie tylko dobrą, ale naprawdę wielką siatkówkę – uważa Paweł Abramow. – Najważniejsze teraz to nie wymyślać problemów, nie krytykować za te pierwsze mecze i utrzymać w zespole tę atmosferę – dodaje Werbow.Nie jestem zadowolony z tego wyniku, myślałem, że w tym roku na pewno wygramy Ligę Światową – mówi Rusłan Olichwier, były siatkarz i trener reprezentacji Rosji. – Drużyna grała świetnie, pokazując dobrą siatkówkę, ale dojście do finału nas nie zadowalało. Ogromną strata była kontuzja Tarasa Chtieja. Wrócił do tego zespołu i był jego siłą, szkoda, że straciliśmy go przed finałem.

Mamy wiele urazów, trzeba więc coś zmienić w procesie szkolenia. W końcu inni nie mają aż tak wielu kontuzji. Nie możemy wszystkich przypisać pechowi. Bagnoli współpracuje z włoskim specjalistą, który jest lekarzem wysokiej klasy, mimo to kontuzje występują. Coś musi się zmienić – uważa Olichwier.

źródło: championat.ru, inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved