Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fart Kielce z problemami i bez Macieja Krzywieckiego

Fart Kielce z problemami i bez Macieja Krzywieckiego

fot. archiwum

Michał Żuk to jedyny nowy zawodnik w zespole beniaminka PlusLigi. Nie powiodły się negocjacje z czołowymi zawodnikami PlusLigi i gwiazdami z zagranicy. Na domiar złego kielecki zespół opuści Maciej Krzywiecki, którego szuka nowego klubu.

Kibice kieleckiego beniaminka z coraz większym niepokojem obserwują poczynania działaczy na rynku transferowym. Fart przedłużył umowy z większością siatkarzy, którzy wywalczyli awans do PlusLigi, jednak nowych zawodników, którzy mogliby pomóc w ekstraklasie nie widać. Jedynym nabytkiem kielczan jest 25-letni przyjmujący Trefla Gdańsk, Michał Żuk. Czy to jednak wystarczy na walkę o utrzymanie?

Jak informuje kieleckie Echo Dnia na niczym spełzły negocjacje z Michałem Bąkiewiczem ze Skry Bełchatów oraz Grzegorzem Szymańskim z Delecty Bydgoszcz. Zawodnicy ci nie zdecydowali się na przejście do Kielc i pozostali w dotychczasowych klubach. Rozmowy z Rodrigo Quirogą również utknęły w martwym punkcie, okazało się bowiem, ze kapitan reprezentacji Argentyny jest dla kielczan zbyt drogi. Na domiar złego zespół opuści podstawowy do tej pory zawodnik Farta, Maciej Krzywiecki.Nie dogadaliśmy się w różnych sprawach. Szukam nowego pracodawcy – mówi zawodnik, który w poprzednim sezonie był wypożyczony ze Skry Bełchatów. Jeśli nie znajdzie nowego klubu, czeka go zapewne powrót do Bełchatowa i… występy w Młodej PlusLidze.

Z Fartem co do warunków nowego kontraktu porozumiał się natomiast Tomasz Drzyzga. Warunki kontraktu ustalił również Nicola Vettori, który ma być drugim trenerem Farta oraz pełnić rolę statystyka. Do podpisania umowy jednak jeszcze nie doszło.Okazuje się, że kielczanie będą mieli problemy również z zespołem, który ma występować w Młodej PlusLidze. Echo Dnia sugeruje, że wyjściem z sytuacji może być coś w rodzaju odsprzedania miejsca w Młodej Ekstraklasie, ale beniaminek musi znaleźć chętnego, który to miejsce odkupi. Nie taka jednak była idea powstania tych rozgrywek, chociaż nie tylko Fart nie ma pomysłu, co z nowym tworem PLPS zrobić. Choć działacze kieleckiego beniaminka temu zaprzeczają, trudno oprzeć się wrażeniu, że awans do ekstraklasy ich mocno zaskoczył.

źródło: Echo Dnia, gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved