Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atom Trefl Sopot odkrył karty

Atom Trefl Sopot odkrył karty

fot. archiwum

Celem drużyny Trefla Sopot będzie w tym roku walka o medale mistrzostw Polski. Działacze z Sopotu zbudowali drużynę, która będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi i zamieszać w PlusLidze Kobiet. Zespół poprowadzi włoski trener Alessandro Chiappini.

Ze składu, który walczył w ubiegłym sezonie o awans do PlusLigi Kobiet, pozostały tylko dwie siatkarki. Barwy Trefla nadal reprezentować będzie Izabela Śliwa oraz Natalia Nuszel. Do sopockiej libero dołączy… jej mama. Z Dąbrowy Górniczej do Trefla przechodzi rozgrywająca Magdalena Śliwa, była reprezentantka Polski. Z zespołu brązowych medalistek mistrzostw Polski do Sopotu przyjedzie również Ewelina Sieczka.

W Sopocie zagrają również Dorota Świeniewicz i Eleonora Dziękiewicz z Aluprofu Bielsko-Biała oraz Izabela Bełcik z Muszynianki. Działacze Trefla Sopot miejsce w PlusLidze uzyskali od PTPS Piła. Wraz z miejscem w ekstraklasie w zespole z Sopotu występować będą dwie zawodniczki PTPS – Paulina Maj i Katarzyna Konieczna.

W zespole z Sopotu będzie aż pięć zawodniczek zagranicznych. Potwierdziły się informacje o transferze Simony Rinieri z Vini Monteschiavo Jesi. Do zespołu wraz z trenerem Chiapinim, który był selekcjonerem reprezentacji Turcji, przyjdą dwie jego podopieczne. Przyjmująca Neriman Ozsoy z Eczacibasi Stambuł oraz atakująca Meryem Boz z Iller Bankasi Ankara mają wzmocnić dwie kluczowe formacje Trefla. W Sopocie zobaczymy również Kingę Maculewicz z Vakifbanku Stambuł (jej mąż Enrique De La Fuente zagra w Treflu Gdańsk) oraz Amaranta Navarro Fernandez, hiszpańską środkową z włoskiej Pavii.Skład uzupełni siostra obecnej reprezentantki kraju, Bereniki, Laura Tomsia.

Trenerem zespołu będzie Włoch – Alessandro Chiappini. W przerwie międzysezonowej skład drużyny został wzmocniony tak, aby już od pierwszego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej, mogła ona rywalizować o najwyższe cele.

W nadchodzącym sezonie chcielibyśmy aby nasza drużyna walczyła o miejsca, które pozwolą nam na grę w pucharach europejskich. Celem, który sobie stawiamy to pokazanie wysokiego poziomu sportowego naszym kibicom. Wierzę, że sukcesy drużyny przyczynią się do tego, że hala stanie się centrum sportowym dla mieszkańców Trójmiasta, jak i całego regionu – powiedział Kazimierz Wierzbicki, właściciel klubu.

źródło: inf. własna, treflsport.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved