Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alessandro Chiappini stracił posadę

Alessandro Chiappini stracił posadę

fot. archiwum

Brązowy medal to dla działaczy tureckiego związku stanowczo za mało. Niedosyt nie może dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę, że Turczynki były o krok od finału. Winnym porażki w turnieju finałowym Ligi Europejskiej został Alessandro Chiappini.

W meczu półfinałowym Ligi Europejskiej Turczynki przegrywały już 0:2. Zdołały jednak podnieść się i wygrać dwa kolejne sety (w tym jeden do 11). Niemal cały tie-break wydawało się, że to one cieszyć będą się z awansu do finału. Tymczasem od stanu 12:6 zdobyły zaledwie 1 punkt, przy 9 punktach Bułgarek. Tym samym mecz finałowy Turczynki mecz finałowy mogły co najwyżej oglądać z trybun lub w TV. Co prawda w meczu o brązowy medal nie dały najmniejszych szans reprezentacji Izraela, jednak działacze tureckiej federacji uznali ten turniej za porażkę. Winnym jej został Alessandro Chiappini, który po spotkaniu z działaczami złożył rezygnację. – W ciągu ostatnich trzech lat Chiappini bardzo pomógł naszej reprezentacji w osiągnięciu takiej pozycji. Doceniamy jego wkład. Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów – powiedział Erol Ünal Karabıyık, przewodniczący tureckiej federacji.

Alessandro Chiappini kierował reprezentacją Turcji od 24 maja 2007, zdobywając podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy 5. miejsce. Od przyszłego sezonu włoski szkoleniowiec poprowadzi Trefl Sopot w rozgrywkach PlusLigi Kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved