Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksiej Werbow: Takiej sytuacji nie pamiętam

Aleksiej Werbow: Takiej sytuacji nie pamiętam

fot. archiwum

- Nie mogłem uwierzyć, że drużyna traci na jednym turnieju dwóch podstawowych przyjmujących. Takiej sytuacji nie pamiętam - mówi Aleksiej Werbow, który poczynania swoich kolegów oglądał w TV. - Kiedy Taras Chtiej chwycił się za kostkę, oblał mnie zimny pot.

Kiedy Taras Chtiej chwycił się za kostkę w meczu z Serbami, oblał mnie zimny pot – mówi Aleksiej Werbow, libero reprezentacji Rosji, który grę "Sbornej" na turnieju finałowym Ligi Światowej oglądał w telewizji. – Obejrzałem to ponownie i nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Nie w to, że Taras spadając nadepnął przypadkowo na nogę Dimy Muserskiego, w tym nie był nic nieprawdopodobnego. To typowa kontuzja w siatkówce. Nie mogłem jednak uwierzyć w to, że drużyna traci na jednym turnieju dwóch podstawowych przyjmujących. Takiej sytuacji nie pamiętam – mówi Werbow.

Przed turniejem finałowym z udziału w Final Six kontuzja kolana wyeliminowała Pawła Abramowa. Już w Cordobie, gdzie "Sbrona" grała bez Abramowa, kontuzji ulegli Jurij Bierieżko i Taras Chtiej. Po meczu z Włochami i kontuzji Bierieżki zagrali już Chtiej i Denis Birjukow na przyjęciu – mówi Werbow. – W końcówce, w meczu finałowym zdrowi byli już tylko Birjukow i Dmitrij Krasikow. Najmniej doświadczony i grał na wszystkich pozycjach – cytuje słowa Werbowa Sport-Express.

Wcześniej libero reprezentacji Rosji chwalił postawę Dymitrija Muserskiego w meczu z Włochami, nazywając go niekwestionowanym liderem zespołu. Aleksiej Werbow wciąż ma nadzieję na występ w mistrzostwach świata. O tym, czy pojedzie do Włoch zdecyduje trener Daniele Bagnoli po zgrupowaniu "Sbornej" przed MŚ.źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved