Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Marsylia: Brąz dla Fijałka i Prudla, złoto dla Chińczyków

WT Marsylia: Brąz dla Fijałka i Prudla, złoto dla Chińczyków

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek pokonali w meczu o trzecie miejsce Austriaków Horsta i Goscha i zajęli 3 miejsce w turnieju World Tour w Marsylii. Złoty medal przypadł parze chińskiej Wu/Xu, która w dwóch setach pokonała Łotyszy Smedinsa i Plavinsa.

Po porażce w I rundzie turnieju niewielu kibiców wierzyło, że polska para zajdzie tak daleko. Polacy jedna z prawej strony drabinki wygrywali wszystko i awansowali do półfinału. Tam dopiero zatrzymali ich Chińczycy.

W niedzielę w meczu o brązowy medal World Tour w Marsylii Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zmierzyli się z rozstawionymi z numerem 6. Alexandrem Horstem i Florianem Goschem. To miał być austriacki dzień w Marsylii, bowiem w turnieju żeńskim ich rodaczki zdobyły już brązowy medal, a inna para walczyć będzie o złoto. Polacy jednak okazali się lepsi i po dwóch świetnych setach zapewnili sobie najniższe miejsce na podium. W pierwszej partii nasi siatkarze wygrali po zaciętej końcówce 22:20. Drugi set bł również zacięty do stanu 15:15. Wtedy to Polacy zdobyli dwa punkty przewagi. Nie oddali już jej do końca, jeszcze ją powiększając i wygrywając ostatecznie do 17.

To największy sukces pary Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel w dotychczasowej historii. Polscy kibice wierzą, że nasi siatkarze są w stanie poprawić ten wynik w turnieju w Starych Jabłonkach na początku sierpnia. Emocje gwarantowane.

W meczu finałowym Chińczycy Penggen Wu i Linyin Xu zmierzyli się z łotewską parą Martins Plavins/Janis Smedins. Spotkanie finałowe lepiej rozpoczęło się dla azjatów, którzy prowadzili już 4:1. Przez dłuższy czas ta przewaga się utrzymywała, ale wkrótce Łotysze wrzucili wyższy bieg, zaczęli odrabiać straty i wyszli nawet na prowadzenie (13:12). Był to jednak tylko chwilowy zryw, bowiem kilka minut później to Chińczycy prowadzili 20:15 i mieli piłkę setową, którą natychmiast wykorzystali.

Na początku drugiego seta trwała zażarta walka, żadnej z par nie udało się odskoczyć. Tak było do stanu 6:4, kiedy to Plavins i Smedins objęli dwupunktowe prowadzenie, a wkrótce powiększyli je jeszcze dwukrotnie (9:5). Chińczycy jednak nie rezygnowali i opłaciło im się to, bowiem doprowadzili do remisu po 15, a po chwili wyszli na prowadzenie 17:16. W końcówce wynik cały czas oscylował wokół remisu i ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Azjaci, którzy wygrali do 19.