Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Łukasz Zugaj: Nic tylko pracować nad podnoszeniem umiejętności

Łukasz Zugaj: Nic tylko pracować nad podnoszeniem umiejętności

fot. archiwum

Kolejny młody zawodnik z Radomia został powołany do kadry narodowej kadetów. Tym razem w polu zainteresowań selekcjonerów znalazł się rozgrywający Czarnych - Łukasz Zugaj. Siatkarz opowiadał Gazecie Wyborczej  o pierwszych zgrupowaniach kadrowych.

Radomski rozgrywający ma już za sobą pierwsze zgrupowanie kadry narodowej. Jak sam przyznaje, szybko wszedł do grona biało-czerwonych. – Na szczęście w kadrze mam kilku kolegów z Czarnych, dlatego z aklimatyzacją nie było żadnych kłopotów. Zresztą siatkarzy spoza Radomia też dobrze znam, choćby z rozgrywek ogólnopolskich. Atmosfera w zespole jest pierwszorzędna. Nic tylko pracować nad podnoszeniem umiejętności – mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Łukasz Zugaj.

Młodzi siatkarze spędzili kilkanaście dni w Zakopanem. – To był typowo obóz kondycyjny – opowiada Zugaj. – Ciężko pracowaliśmy, chodząc na przykład na wycieczki w góry. Dodatkowo mieliśmy m.in. ćwiczenia z akrobatyki, techniki gry. Generalnie pobyt i treningi w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu były pierwszym etapem przygotowań tej drużyny do występu w eliminacjach mistrzostw Europy.

Ze sztabem szkoleniowym młodych siatkarzy współpracuje Robert Szczerbaniuk. Były reprezentant naszego kraju jest według Łukasza Zugaja cenna skarbnicą siatkarskiego rzemiosła. – Robert Szczerbaniuk jest wzorem. Jego podpowiedzi, formy zagrań, w ogóle treningi z tak dobrze wyszkolonym graczem wyjdą nam na dobre. Jeśli się uczyć, to od najlepszych, a do takich z pewnością zalicza się w Polsce pana Szczerbaniuka.Niestety nowy "nabytek" biało-czerwonych po swoim pierwszym zgrupowaniu jest zmuszony na jakiś czas rozstać się z siatkówką. – W Zakopanem przytrafiła mi się kontuzja, która – na szczęście nie na długo – wyklucza mnie z treningów – wyjaśnia rozgrywający. – Podczas gry w piłkę nożną kolega niefortunnie stanął mi na stopę. Mam mocno stłuczony staw skokowy i czeka mnie zabieg operacyjny. W ciągu kilku najbliższych dni powinien być wykonany. Później czeka mnie dwutygodniowa rehabilitacja. Po tym czasie wrócę do reprezentacji. W trakcie wakacji odbędą się jeszcze kolejne zgrupowania. Najbliższe w Miliczu, niestety, beze mnie. Ale na przełomie lipca i sierpnia, kiedy będzie zgrupowanie w Krośnie, chciałbym być już gotowy do treningów z kadrą.

* Rozmawiał: Radosław Olchowski (Gazeta Wyborcza Radom)
** Czytaj więcej w gazeta.pl

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved