Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Echa półfinałowych spotkań Ligi Europejskiej Kobiet

Echa półfinałowych spotkań Ligi Europejskiej Kobiet

fot. archiwum

Za nami już półfinałowe starcia finałowego turnieju Ligi Europejskiej Kobiet. Zwycięsko z tych potyczek wyszły ekipy Serbii, która pokonała Izrael oraz Bułgaria, która po horrorze okazała się lepsza od Turcji. Oto co powiedzieli zawodniczki i trenerzy.

Po pierwszym półfinale Ligi Europejskiej kobiet kapitan Serbii Jelena Nikolić powiedziała, iż gratuluje drużynie z Izraela, że udało jej się zajść tak wysoko w turnieju, jednak tego dnia to jej zespół okazał się lepszy. Trener zwycięskiej ekipy Zoran Terzić dodał: – Izraelki popełniły dziś sporo błędów, co pomogło nam w osiągnięciu wygranej. Moje zawodniczki spisały się dziś bardzo dobrze. Obecnie skupiamy się już na jutrzejszym finale. Trener Izraela Arie Selinger stwierdził natomiast, iż jego zespół mógłby wygrać z drugą drużyną Serbii, ale nie z ich najlepszą szóstką. Dodał, że zarówno on jak i zawodniczki są szczęśliwe, że  znaleźli się na tym szczeblu zawodów. Stwierdził też, że w przeciągu dwóch lat Izraelki będą jeszcze lepsze.

Drugi półfinał rozgrywany pomiędzy Turcją i Bułgarią zakończył się wynikiem 3:2 dla tych drugich. Kapitan zwycięskiej drużyny Ewa Janevwa nie kryła dumy. – Pomimo, że gospodynie były bliskie wygranej, nie przestałyśmy walczyć. To, co zrobiłyśmy dziś wieczór jest po prostu wspaniałe – powiedziała. Trener zawodniczek Dragan Nesić dodał: – Kibice zobaczyli ekscytujące widowisko. Ja czułem się jakbym siedział w kolejce górskiej.

Zaczęliśmy bardzo nerwowo, czując presje jaka spoczywała na naszych barkach. Ale po drugim secie znaleźliśmy drogę na ulepszenie naszej gry. To co się stało w końcówce jest po prostu niewiarygodne. Prowadziliśmy 11:6 zanim Bułgarki się pozbierały i dogoniły nas, a w efekcie pokonały. Nie mogę w to uwierzyć – mówił po meczu trener Turczynek Alessandro Chiappini.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved