Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dante Amaral: To był nasz najlepszy mecz w tym turnieju

Dante Amaral: To był nasz najlepszy mecz w tym turnieju

fot. archiwum

Pod nieobecność Giby jest filarem brazylijskiej drużyny. Zawodnik moskiewskiego Dynama, Dante Amaral, nie ukrywa swej radości, że jego zespół zagra w finale LŚ i to właśnie z Rosją. - Możemy udowodnić, że wciąż jesteśmy najlepsi na świecie - mówi.

Półfinałowy mecz zaczęliśmy bardzo źle, nerwowo, popełnialiśmy wiele niewymuszonych błędów – opowiada Dante Amaral, najskuteczniejszy zawodnik w ekipie Brazylii w półfinale Ligi Światowej. – Na szczęście w drugim secie ustabilizowaliśmy swoją grę. Zaczęliśmy gonić, w końcu wychodziły nam ataki z drugiego tempa. Kubańczykom trudno się gra, gdy przegrywają. Szybko to zrozumieliśmy i cały czas staraliśmy się, by mieć przewagę.

To zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Myślę, że tan mecz był najlepszy w naszym wykonaniu w całym turnieju. Jeśli byśmy zagrali to spotkanie tak, jak graliśmy przeciwko Argentynie, tow niedzielę w finale z Rosjanami zagrałaby Kuba – twierdzi reprezentant Brazylii. – Jednak zagramy my i będziemy mogli udowodnić, że wciąż jesteśmy najlepsi  na świecie. To bardzo ważne w kontekście zbliżających się finałów mistrzostw świata.

W meczu finałowym w zespole Rosji zabraknie Jurija Bierieżki i Tarasa Chtieja. Obaj zmagają się z niegroźnymi urazami, które jednak eliminują ich z udziału w meczu z Brazylią. Przypomnijmy, że do Cordoby nie poleciał również Paweł Abramow, który leczy kontuzję kolana.źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved