Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: W finale musimy zagrać ,,z głową”

Bernardo Rezende: W finale musimy zagrać ,,z głową”

fot. archiwum

Reprezentacja Brazylii po pokonaniu Kuby stanie przed szansą wygrania kolejnej już edycji Ligi Światowej. Ich przeciwnikiem będzie Rosja - Musimy zagrać ,,z głową" - mówił na konferencji po półfinałowym meczu trener  "Canarinhos" Bernardo Rezende.

Murillo (przyjmujący reprezentacji Brazylii): – Kuba jest zawsze bardzo szanowanym zespołem przez Brazylię. Znamy jej charakterystykę fizyczną. Nie możemy tylko wejść na boisko i grać, musimy wiedzieć, co robimy. Czwarty set był kluczowy, wyszliśmy na boisko z pełnym zaufaniem. Nie graliśmy dobrze przeciwko Serbii i Argentynie. Jutro musimy dobrze zagrywać i zrobić użytek z każdego ataku.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – To bardzo ważne, wygrać z tak silnym zespołem, jak Kuba. W pierwszym secie popełniliśmy aż 12 niewymuszonych błędów. Potem zaczęliśmy grać, tak jak zamierzaliśmy. Jutro musimy zagrać ,,z głową". Zespół, który grał dzisiaj jest wyjściowym składem. Giba jest liderem i zawsze jest gotowy do gry. Marlon zawsze gra lepiej, kiedy wchodzi na boisko w trakcie meczu i jutro potrzebujemy go w dobrej formie, by zagrał mądrą siatkówkę przeciwko Rosji.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): – Graliśmy gorzej, ale jutro jest inny dzień.Orlando Samuels Blackood (szkoleniowiec reprezentacji Kuby): – Niewątpliwie Brazylia grała na wyższym poziomie niż Kuba. Zaczęliśmy w bardzo dobrym rytmie, ale przeciwko Brazylii nie można grać popełniając błędy. Oni mają bardzo dobrą defensywę.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved