Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie Mistrzostwa Europy wchodzą w fazę finałową

Akademickie Mistrzostwa Europy wchodzą w fazę finałową

fot. archiwum

Zakończyła się faza grupowa Akademickich Mistrzostwa Europy. Trzy polskie zespoły zagrają w ćwierćfinałach - oba zespoły Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademia Jana Długosza. Tylko siatkarki Politechniki Częstochowskiej nie dały rady awansować.

W trzecim dniu rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostw Europy tylko jedna polska drużyna rozgrywała swoje spotkanie. Siatkarze uniwersytetu Warszawskiego pokonali 3:1 Politechnikę Giedymina z wilna i zajęli pierwsze miejsce w grupie A.

W pierwszym secie podopieczni trenera Edwarda Skorka grali pewnie, wykorzystując błędy przeciwnika. Od początku wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. Przy stanie 20:15 przydarzył im się mały przestój, ale i tak pewnie wygrali 25:19. W drugim secie goście mieli problemy z przyjęciem zagrywki, a piłka po ich ataku trafiała albo w aut, albo w blok. Przy stanie 7:0 o czas poprosił trener Litwinów. Po wznowieniu gry jej obraz nie uległ zmianie, akademicy z Wilna dalej nie potrafili się przebić w ataku. Siatkarze z Litwy pierwszy punkt zdobyli dopiero przy stanie 10:0. Warszawiacy bardzo dobrze bronili i powiększali przewagę. Przy stanie 12:1 o drugi czas poprosił trener gości. Na drugiej przerwie technicznej tablica pokazywał wynik 16:4, a po wznowieniu gry w szeregi siatkarzy z Warszawy wdało się małe rozprężenie, co rywale skrzętnie wykorzystali odrabiając kilka punktów (17:8). W końcówce świetnie działał warszawski blok i zrobiło się 22:10. Druga partia zakończyła się asem serwisowym i wynikiem 25:12.

Ostra reprymenda trenera gości, któremu po wysoko przegranym secie wyraźnie puściły nerwy na krótko przyniosła efekt, bowiem w trzecim secie walka trwała do stanu 3:3. Potem zrobiło się 6:3 dla gospodarzy, ale Litwini powrócili do gry doprowadzając do remisu po 8, a następnie wychodząc na prowadzenie 11:8. AZS błyskawicznie odrobił tę stratę doprowadzając do wyniki 12:12, ale na drugiej przerwie technicznej siatkarze z Wilna prowadzili 16:13. W końcówce seta podopieczni Edwarda Skorka mieli kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale ich nie wykorzystali i w konsekwencji goście wygrali 25:22. Przegrana w trzeciej partii wyraźnie podrażniła ambicje AZS-u, który otworzył czwartego seta wynikiem 3:0. Kiedy goście byli o krok od doprowadzenia do remisu (3:2) stołeczni wrzucili trzeci bieg i prowadzili 8:2. Sukcesywnie tę przewagę powiększali (9:2, 13:4). Przy stanie 13:4 gra gospodarzy stanęła w miejscu i zrobiło się 13:8. O czas natychmiast poprosił trener Skorek, ale po nim goście dalej naciskali i doprowadzili do wyniku 16:13. W dalszej części seta sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie to AZS Uniwersytet Warszawski wygrał tę partię do 20 i cały mecz 3:1.We wtorkowych ćwierćfinałach Uniwersytet Warszawski zmierzy się z WG Berlin, a siatkarze Akademii Jana Długosza z Częstochowy zagrają z rosyjskim Mordovskiy State University.

Wyniki polskich drużyn:

grupa A:
Uniwersytet Warszawski – Vilnius Gediminas Technical University 3:1
(25:19, 25:12, 22:25, 25:20)


Dwa polskie żeńskie zespoły zmierzyły się dziś z zespołami niemiecki. Polsko-niemiecka rywalizacja nie była jednak szczęśliwa dla naszych zespołów, które oba solidarnie przegrały swoje spotkania.

Występujące w grupie A siatkarki Uniwersytetu Warszawskiego w meczu o pierwsze miejsce w grupie uległy 1:3 Uniwersytetowi z Mainz. Polki zajęły drugie miejsce i awansowały do ćwierćfinału, w którym już w poniedziałek zagrają z rosyjskim Kazan State Finance and Economics Institute.

Studentki Politechniki Częstochowskiej po wczorajszej porażce dziś zmierzyły się w meczu o drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału z WG Hamburg. Niestety, Polki okazały się słabsze od swoich rywalek przegrywając 0:3. Częstochowiankom pozostaje jeszcze walka o miejsca 9-12.

Wyniki polskich drużyn:

grupa A:
University of Mainz – Uniwersytet Warszawski 3:1
(23:25, 29:27, 29:27, 25:14)

grupa B:
Politechnika Częstochowska – WG Hamburg 0:3
(23:25, 19:25, 22:25)

 

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved