Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Skra bierze Łukasza Szablewskiego do Młodej PlusLigi

Skra bierze Łukasza Szablewskiego do Młodej PlusLigi

fot. archiwum

Łukasz Szablewski został zawodnikiem Skry Bełchatów. 22-letni rozgrywający zagra w drużynie Skry, która będzie występować w Młodej PlusLidze. - Wycofamy się z drugiej ligi - mówi prezes Konrad Piechocki i dodaje, że w tych rozgrywkach wynik nie będzie priorytetem.

Utrzymanie zespołu młodzieżowego Skry będzie kosztować 200 tysięcy złotych rocznie, z czego połowę pokryje Polski Związek Piłki Siatkowej. Siatkarska centrala zobowiązała się bowiem wypłacić każdemu klubowi, który będzie miał zespół w Młodej Lidze, sto tysięcy złotych rocznie.

Utrzymanie dotychczasowych rezerw kosztowało Skrę 200 tysięcy złotych rocznie. Wydatki będą więc podobne. – Zdecydowaliśmy, że w tej sytuacji nie ma sensu, byśmy mieli drugi zespół, więc wycofamy się z drugiej ligi – mówi prezes Skry Konrad Piechocki. Trenerem zespołu Skry w Młodej PlusLidze będzie Sławomir Augustyniak, do tej pory prowadzący rezerwy bełchatowskiego klubu.

Wynik w Młodej PlusLidze, czyli zwycięstwo w tych rozgrywkach, nie będzie dla nas priorytetem – dodaje Piechocki. – Chcemy przede wszystkim postawić na wartość szkoleniową.Każdy klub PlusLigi do rozgrywek Młodej Ligi będzie mógł zgłosić dwudziestu zawodników. – Potraktujemy to jako nagrodę dla naszych zawodników z drużyn młodzieżowych czy juniorskich – wyjaśnia Piechocki. – Dlatego w kadrze obok juniorów starszych czy zawodników wychodzących już z wieku juniora starszego, znajdzie się kilku wyróżniających zawodników z zespołu juniorów młodszych, a nawet kadetów.

Z myślą o Młodej Lidze Skra zdecydowała się na zatrudnienie Łukasza Szablewskiego – wychowanka Jokera Piła, ostatnio zawodnika AZS Olsztyn. Szablewski trafił do olsztyńskiej drużyny, gdy jej pierwszym rozgrywającym był Paweł Zagumny, a nowy gracz Skry był jego zmiennikiem.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved