Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Igor Kolaković: To miła chwila dla tak młodego zespołu, jak nasz

Igor Kolaković: To miła chwila dla tak młodego zespołu, jak nasz

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii, mimo braku największych gwiazd wcale nie prezentuje się słabiej. Świadczy o tym chociażby fakt, iż jest już w gronie czterech najlepszych ekip LŚ. Dragan Stanković i trener Kolaković nie kryli radości z awansu.

Dragan Stanković (środkowy reprezentacji Serbii) – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Musimy utrzymać ten poziom, jeżeli chcemy wygrać w półfinale.

Igor Kolaković (szkoleniowiec reprezentacji Serbii) – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To miła chwila, dla tak młodego zespołu, jak nasz. Mieliśmy 68% skuteczności w ataku, przy tylko dwóch błędach. Odnosząc się do nieobecności Nikoli Grbicia i Ivana Miljkovicia, to w tej chwili nie jest ważne. Musimy porozmawiać, ale to już będzie w Belgradzie.

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny) – Myślę, że ten mecz nie wyszedł tak, jak się tego spodziewałem. Rywale grali perfekcyjnie, a my nie mogliśmy ograniczyć liczby błędów. I to było kluczem do różnicy dzielącej oba zespoły. Wynik 0:14 na koniec Ligi Światowej jest bardzo przykry. Jedynym sposobem na zmianę jest ciężki trening przez dwa miesiące dzielące nas od mistrzostw Świata.Javier Weber (szkoleniowiec reprezentacji Argentyny): – To był trudny mecz. Rywale w pełni kontrolowali pierwszego i drugiego seta, ale już w trzecim był to już mecz, jaki myśleliśmy, że będzie. Tak czy owak, dla nas było to złe spotkanie. Zawodnicy dali z siebie wszystko, ale nie udało się osiągnąć tego, czego oczekiwaliśmy. Nie powiodło się. Jest jeszcze za wcześnie by powiedzieć, co będzie teraz. Wiem, że wybiorę tych graczy, którzy mają lepszą mentalność, a nie lepszą wydajność. Argentyna ma duży potencjał, ale dzisiaj nie jesteśmy wśród sześciu najlepszych drużyn na świecie. Mamy swój własny styl. Nie mamy dwóch środkowych mierzących 210 cm, dlatego zawsze też musimy dawać z siebie 100 procent.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved