Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie ME: Dwie polskie drużyny już pewne awansu

Akademickie ME: Dwie polskie drużyny już pewne awansu

Po drugim dniu rozgrywek grupowych Akademickich Mistrzostw Europy dwie z czterech polskich drużyn ma już awans do ćwierćfinału. W jutrzejszych meczach rozgrywanych w warszawskich halach okaże się, czy wszystkie nasze drużyny będą się cieszyły z awansu.

Drugie zwycięstwo w grupie A odnieśli siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci ze stolicy pokonali 3:1 Uniwersytet Hallam z Shieffield i z kompletem dwóch zwycięstw są liderami tabeli. Drugie zwycięstwo odnieśli także siatkarze z Politechniki Giedymina w Wilnie i obie drużyny zapewniły sobie już awans do ćwierćfinałów. Polacy jutro zmierzą się z Litwinami o pierwsze miejsce w grupie.

Swoje spotkanie wygrali również siatkarze Akademii Jana Długosza z Częstochowy, którzy po tie-breaku wygrali z Uniwersytetem z Niszu 3:2. Pierwszy set rozpoczął się dla naszych siatkarzy tragicznie, przegrywali już 0:10. Jedyne punkty, jakie zdobywali, to były zepsute zagrywki przeciwników, a pierwszy punkt z akcji częstochowianie zdobyli dopiero przy stanie 5:16! Nic dziwnego, że przegrali tę partię do 13. W drugim secie jednak zrewanżowali się rywalom z nawiązką, wygrywając do… 9. Świetnie w tej partii spisywał się zwłaszcza Bartosz Janeczek. Niestety, trzeciego seta Polacy przegrali na własne życzenie, wysoko prowadząc i przegrywając końcówkę. W czwartej partii przy stanie 10:12 na zagrywkę wszedł Janeczek i Polacy wyszli na prowadzenie. To był przełomowy moment tej partii, wygranej przez Polaków do 22. W tie-breaku częstochowianie prowadzili na początku 3:0 i dzięki dobrej grze blokiem Andrzeja Wrony i Krzysztofa Wierzbowskiego nie oddali już prowadzenia do końca spotkania.

Jeśli w jutrzejszym spotkaniu pomiędzy Serbami a Niemcami z Drezna ci pierwsi wygrają 3:2, o awansie zdecydują małe punkty. W każdym innym przypadku Akademia Jana Długosza będzie grać w ćwierćfinale.

(13:25, 25:9, 27:29, 25:23, 15:7)

Siatkarki Uniwersytetu Warszawskiego dziś miały dzień przerwy, ale już są pewne awansu. W jedynym meczu grupy A Uniwersytet z Mainz pokonał Neuchatel. W ostatnim jutrzejszym meczu Polki zagrają z Niemkami o pierwsze miejsce w grupie.

Pierwsze swoje spotkanie rozegrały w turnieju siatkarki Politechniki Częstochowskiej. Ich rywalkami były Turczynki z Uniwersytetu Bahcesehir, które imponowały warunkami fizycznymi i wzrostem. Mimo to w pierwszej partii Polki po złym początku dzięki dobrej i silnej zagrywce wygrały do 19. Drugi set spotkania miał wyrównany przebieg, jednak w końcówce Polki pogubiły się w przyjęciu i przegrały. Trzeci set to zdecydowana przewaga rywalek. Turczynki prowadziły już 24:11, w końcówce nieco się rozluźniły i straciły trzy punkty z rzędu, jednak na pogoń było już za późno.  W czwartej partii od wysokiego prowadzenia rozpoczął zespół turecki, jednak studentki Politechniki Częstochowskiej doprowadziły do remisu po 15. W końcówce Polki przegrywały już 20:23, ale znów doprowadziły do remisu. Niestety, w końcówce znów okazały się słabsze i ostatecznie przegrały 1:3. Jutrzejszy mecz z WG Hamburg zdecyduje o awansie częstochowianek do ćwierćfinału. Polska drużyna musi wygrać to spotkanie.