Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rekordowa liczba kibiców w Starych Jabłonkach

Rekordowa liczba kibiców w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Już po raz siódmy w Starych Jabłonkach odbędzie się turniej w piłce plażowej Orlen Mazury Grand Slam. Będzie to jeden z turniejów z cyklu World Tour. W tym roku organizacja imprezy będzie jeszcze bardziej profesjonalna.

Dzięki staraniom organizatorów turniej w Starych Jabłonkach zyskał rangę turnieju Grand Slam, czyli turnieju wielkiego szlema, gdzie pula nagród wynosi 600 tysięcy dolarów.Warto zaznaczyć, ze oprócz Starych Jabłonek zawody tej rangi odbędą się jedynie w Moskwie, Klagenfurcie, Stavanger i Gstaad. – Przede wszystkim cieszymy się, że FIVB nam zaufała – mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor zawodów. – Dzięki temu ponownie możemy wznieść się na wyżyny, zorganizować coś lepszego, wyższego rangą. To na pewno duże wyzwanie dla nas, ale także radość, ponieważ to niewątpliwy sukces.

W starych Jabłonkach jest coraz lepsza organizacja i dzięki temu zawody cieszą ie coraz większą popularnością zawodników jak i kibiców. Obecnie trwają prace organizacyjne i budowane jest boisko główne oraz stawiane są trybuny dla piciu tysięcy widzów. Warto dodać, że wstęp na zawody jest bezpłatny, jedynie dla widzów, dla których zabraknie miejsca na mecze finałowe przygotowano bilety na cały dzień w cenie 20 złotych.

W turnieju głównym zagrają m.in. pary amerykańskie: Jacob Gibb z Seanem Rosenthalem oraz aktualni mistrzowie olimpijscy, Todd Rogers z Philem Dalhausserem. – To naprawdę ścisła czołówka światowej plażówki – zauważa Dowgiałło. – Oprócz nich będą Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem, którzy są teraz na topie. Miejmy nadzieję, że polski piasek pomoże im w odniesieniu jak najlepszego wyniku.Stare Jabłonki przygotowują się również do organizacji mistrzostw świata w piłce plażowej. – Jeśli chodzi o samą organizację, szanse są duże – zaznacza. – Nasza kandydatura została przyjęta przez FIVB i czekamy na jej rozpatrzenie. Musimy jednak przekonać dużych sponsorów, takich jak Orlen, aby zainwestowali w turniej. Koszt takiego przedsięwzięcia to 2 mln euro, czyli prawie czterokrotnie większy niż organizacja turnieju Grand Slam. Ostateczna decyzja zapadnie w październiku.

 

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved