Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ireneusz Mazur: Brazylijczycy grają słabiej

Ireneusz Mazur: Brazylijczycy grają słabiej

fot. archiwum

- Wicemistrzowie olimpijscy bronili się przed porażką w spotkaniu z Serbią. Grają słabiej, nie prezentują tej klasy do której nas przyzwyczaili - ocenił postawę Brazylijczyków Ireneusz Mazur. Canarinhos potrzebowali pięciu setów do zwycięstwa nad Plavi.

Serbowie podczas meczu z Brazylijczykami wysoko zawiesili poprzeczkę swym rywalom. Po ponad dwugodzinnym pojedynku góra okazali się być siatkarze Canarinhos, który o swym zwycięstwie przesądzili w ostatnich akcjach tie-breaka. Wcześniej jednak po trzech setach prowadzili Plavi, których postawa szczególnie w trzecim secie zasługiwała na uwagę.

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski, uważa że jednym z pretendentów do zwycięstwa w turnieju jest reprezentacja Rosji, która awans do półfinałów ma juz zapewniony – Są na dobrej drodze, żeby zasiąść na światowym, siatkarskim tronie. Wiem, że takie prognozy dotyczące Rosji nie sprawdziły się w minionych latach. Być może teraz będzie inaczej. – stwierdził Ireneusz Mazur, który zwrócił uwagę na postawę młodego Rosjanina, Dmitija MuserskiegoJeżeli, odpukać, nie przeszkodzą mu kontuzje, to za kilka lat będziemy mieli prawdziwego króla środkowych bloku – ocenił Mazur.

*Więcej w serwisie plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved