Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gorzowianie myślą o powrocie do ekstraklasy

Gorzowianie myślą o powrocie do ekstraklasy

fot. archiwum

Gorzowianie zaczną przygotowania do nowego sezonu na początku sierpnia, jednak kadra jest już niemal w komplecie. Działacze zapowiadają, że sportowo stać GTPS na awans do PlusLigi. Łatwo nie będzie, rywali jest kilku.

Z zespołu odeszli: Kamil Ratajczak (AZS PWSZ Nysa), Adrian Szlubowski (Energetyk Jaworzno), Jakub Mach i Piotr Adamowicz (szukają klubu). Gorzowskie szeregi zasilili: Maciej Kordysz (Pamapol Wieluń), Daniel Mróz (Orzeł Międzyrzecz) i Krystian Pachliński (Morze Bałtyk Szczecin). Szkoleniowec przyznał w rozmowie dla Gazety Lubuskiej, że ostatnie wolne miejsce zajmie wychowanek gorzowskiego zespołu. – Bacznie przyglądamy się trzem zawodnikom: Maciejowi Polańskiemu, Wiktorowi Brzezińskiemu i Piotrowi Kramerowi. Wszyscy, jak to mówimy, mają papiery na wielkie granie. Nowych siatkarzy znam lepiej niż dobrze, bo pracowałem z nimi w Orle. Szczególnie cieszy mnie pozyskanie Kordysza – dodaje Andrzej Stanulewicz.

Gorzowscy siatkarze udadzą się na tygodniowy obóz do Lubwienic. Po powrocie rozegrają wiele sparingów. Między innymi pożegnalny mecz Romana Bartuziego czy memoriał Ryszarda Świątkiewicza, na który gorzowianie chcą zaprosić drużynę z PlusLigi. – Chcemy zobaczyć, jaka różnica dzieli nas, piąty zespół poprzednich rozgrywek pierwszej ligi, od krajowej czołówki. Myślę, że o awans będziemy się bili z zespołami z Gdańska, Piły, Świdnika i warszawsko-radomskim spadkowiczem z ekstraklasy – wyjaśnia szkoleniowiec.

Ostatni sezon zakończyliśmy na piątym miejscu. Nie ukrywamy, że w nowym chcemy powalczyć o powrót do krajowej elity. Sportowo będzie nas na to stać – zapewnia wiceprezes klubu, Zenon Michałowski.* Wypowiedzi zebrał Robert Gorbat (Gazeta Lubuska)

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved