Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Giba: Kluczowe były zmiany

Giba: Kluczowe były zmiany

fot. archiwum

Brazylijczycy nie grają jeszcze na swoim najwyższym poziomie. Jednak wszyscy, zawodnicy i trener, przyznają zgodnie, że swoją siłę pokażą w półfinale i finale. Natomiast Bojan Janic, mimo porażki jest zadowolony z postawy swojej drużyny w tym meczu.

Mecz pokazał poziom naszych umiejętności, ale kluczowe były zmiany, które przeprowadziliśmy. Teraz myślimy o półfinale i wiemy, że będzie nam się grało ciężko – skomentował kapitan Brazylii, Giba.

Natomiast szkoleniowiec Canarinhos, Bernardo Rezende przyznał: – Brazylia nie gra jeszcze na swoim najwyższym poziomie. Serbowie odczytywali nasze zagrania. Potrzebujemy jednego dnia, żeby przestudiować nasze błędy, żeby więcej ich nie popełniać. Chciałbym zagrać ze słabszą drużyną, ale tutaj wszyscy są mocni. Mam na myślę zwycięzcę pojedynku Kuba-Włochy. Kubańczycy są bardzo łatwo przystosowują się, są elastyczni. Natomiast Italia jest silna w ataku. Teraz gramy na takim poziomie, który nie gwarantuje nam mistrzostwa.

Graliśmy ciężki mecz, ale wiemy, że Brazylia jest najlepszą drużyną na świecie. Byliśmy bardzo skoncentrowani, ale nie potrafiliśmy poprawić swoich błędów podczas spotkania. Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z naszej postawy – powiedział kapitan Serbów, Bojan Janić.W tie-breaku popełniliśmy zbyt wiele niepotrzebnych błędów serwisowych, chociaż uważam, że graliśmy dobrze. Aby pokonać Argentynę musimy zagrać na takim samym, a może nawet lepszym poziomie niż dziś – uważa szkoleniowiec reprezentacji Serbii, Igor Kolaković.

Yard Marlon, rozgrywający Brazylii sądzi, że kluczem do zwycięstwa w turnieju będzie siła i pewność siebie. – Wiedzieliśmy przed turniejem, że nie będzie łatwo, ale swoją siłę pokażemy w finale .

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved