Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja Polski kadetek w fazie budowy

Reprezentacja Polski kadetek w fazie budowy

fot. archiwum

Reprezentantki Polski kadetek w wakacje nie będą miały zbyt wiele wolnego. Wczoraj w Zakopanem rozpoczęły pierwsze w tym sezonie zgrupowanie kadry. Zgrupowanie w Zakopanem będzie trwać do 30 lipca. Kolejne czeka ich już 4 sierpnia we Władysławowie.

Wczoraj reprezentantki Polski kadetek przyjechały do Zakopanego, by w tamtejszym Centrum Przygotowań Olimpijskich rozpocząć kilkudniowe zgrupowanie. – To nasze pierwsze zgrupowanie w tym sezonie – mówi trener kadry Andrzej Peć. – Na to zgrupowanie zostały zaproszone zawodniczki które dosyć długo nie miały kontaktu z reprezentacją. To nowe dziewczyny, które zostały przez nas wypatrzone Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i na finałach mistrzostw Polski kadetek. Trenować będzie sporo dziewcząt z rocznika uzupełniającego kadrę, czyli urodzonych w 1995 roku. W Zakopanem chcemy się przyjrzeć tym dziewczynom tak, aby na kolejne zgrupowanie można było skompletować już jak najlepszą kadrę pod względem personalnym, czyli taką która będzie przygotowywała się właśnie do kwalifikacji mistrzostw Europy w styczniu 2011 roku.

Zgrupowanie w Zakopanem będzie trwać do 30 lipca. Na kolejnym obozie młode siatkarki spotkają się już 4 sierpnia we Władysławowie. Niestety w tym czasie nie rozegrają żadnych spotkań międzynarodowych. Nie znaczy to jednak, że kadetki nie będą grały w wakacje żadnych meczów sparingowych. – Reprezentacje, z którymi rozmawialiśmy albo same w tym czasie przebywają na zgrupowaniach, albo po prostu nie mają finansów na to, żeby do nas przyjechać – tłumaczy trener Peć. – Na dzień dzisiejszy pozostają nam tylko mecze zespołami ligowymi, które w tym samym czasie będe się przygotowywały do sezonu. Mam nadzieję, że zagramy z drużynami z pierwszej ligi i mocnymi zespołami z drugiej ligi. Pod koniec listopada gramy bardzo fajny turniej EEVZA i tam będziemy mogli skonfrontować się z zespołami z naszej wschodniej granicy m.in z Ukrainą, Białorusią czy Rosją, którą mamy w grupie.

Pierwszą imprezą rocznika 94/95 będą kwalifikacje mistrzostw Europy rozgrywane między 5 a 9 stycznia 2011 roku. Polki o prawo do udziału w finałach mistrzostw Europy walczyć będą w Niemczech z Rosjankami, Francuzkami, Bułgarkami oraz Niemkami. Awans uzyskują pierwsze dwie drużyny z każdej z grup.Reprezentacja Polski kadetek na zgrupowanie w Zakopanem:

Rozgrywające:

Anna Bączynska (Armatura Kraków)
Natalia Gajewska (KS GEDANIA GDAŃSK)
Karmena Zaleszczyk (TPS RUMIA)

Przyjmujace:
Julia Twardowska (UKS ŚRODA ŚRODA WIELKOP., przyjmująca/rozgrywająca)
MArtyna Grajber (PTPS PIŁA, przyjmująca/środkowa)
Aleksandra Smok (UKS TREFL GDYNIA)
Paulina Głaz (TKS TOMASOVIA TOMASZÓW LUB.)
Anna Lewandowska (KS BUDOWLANI TORUŃ)
Patrycja Tomczyk ( UKS ŚRODA ŚRODA WIELKOP.)
Aleksandra Baron (GS UKS KRZANOWICE)
Aleksandra Gancarz(MKS ŚWIDNICA)
Ilona Molska (KS GWARDIA WROCŁAW)
Aleksandra Wańczyk (STS SANDECJA NOWY SĄCZ)

Atakujące:
Zuzanna Pieczka (KS PAŁAC BYDGOSZCZ)

Środkowe:
Katarzyna Szostak ( KS PAŁAC BYDGOSZCZ)
Diana Romaszko (TKS TOMASOVIA TOMASZÓW LUB.)
Agnieszka Kakolewska (ZSMS POZNAŃ)
Anna Zuch (DOBRY WYNIK KRAKÓW)
Anna Korabiec (KS BUDOWLANI TORUŃ)

Rezerwowe:
Angelika Szostok (VC VICTORIA CIESZYN, przyjmująca)
Natalia Stózik (MOSM TYCHY, przyjmująca)
Oriana Mierchowicz (UKS „5" OLSZTYN, przyjmująca)

*Opracowała: Katarzyna Biernacka (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved