Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jadar Radom rozpoczął przygotowania

Jadar Radom rozpoczął przygotowania

fot. archiwum

Na razie przygotowują się w dwunastkę, jako że z drużyną trenują dwaj byli już zawodnicy Jadaru- Maciej Pawliński i Wojciech Żaliński. Trener radomian na początek przygotował testy i badania, które potrwać mają do piątku.

– Musimy przeprowadzić serię testów, aby sprawdzić aktualną dyspozycję, siłę, wytrzymałość. Na kolejnych treningach przeprowadzimy kolejne badania. Będziemy sprawdzać między innymi wielkość tkanki tłuszczowej, ale także wzrost, wagę oraz zasięg w ataku i bloku – opowiada Dominik Kwapisiewicz, trener Jadaru, w rozmowie z serwisem Echo Dnia.

Radomska drużyna przeżyła dość znaczące roszady kadrowe. Aż ośmiu nowych zawodników w zespole to spore wyzwanie, jakie nadchodzący sezon stawia przed debiutującym w roli pierwszego trenera Kwapisiewiczem. W zgraniu i lepszym poznaniu ekipy pomóc ma dwutygodniowe zgrupowanie w Międzyrzeczu Podlaskim, na jakie radomianie wyjeżdżają 2 sierpnia.

Do okresu przygotowawczego trener radomian podszedł bardzo profesjonalnie. Oprócz treningów, testów, czy obozu rozważa nawet konsultacje ze specjalistami… niekoniecznie w dziedzinie samej siatkówki. – Rozważamy ewentualność porad ze strony dietetyka, ale bardziej pod kątem podpowiedzi, co jeść, aby w okresie intensywnego wysiłku dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki energii i aby mógł osiągnąć pełnię swoich możliwości- mówi Kwapisiewicz.źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved