Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zbrojenia w Sobieskim

II liga M: Zbrojenia w Sobieskim

fot. archiwum

Beniaminek drugiej ligi siatkarzy WKS Sobieski Żagań od 5 sierpnia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. W składzie zespołu kilka istotnych zmian. O wzmocnieniach zespołu mówi dyrektor żagańskiego klubu Kazimierz Poprawski.

Pracy jest mnóstwo, trzeba zdobywać nowych zawodników, środki na utrzymanie drużyny i granie w lidze – mówi dyrektor WKS Sobieski Żagań, Kazimierz Poprawski. W tej chwili władze klubu szukają potrzebnych środków. Planowany przez klub budżet na sezon to około 70 000 złotych. – Wojsko bardzo nam pomaga, w drużynie grają prawie sami żołnierze. Reprezentują oni dywizję w mistrzostwach Wojska Polskiego, gdzie cały czas zajmujemy pierwsze bądź drugie miejsce – mówi dyrektor klubu.

W nadchodzącym sezonie w szeregach beniaminka zobaczymy dużo nowych twarzy, w tym zawodników z ligowym doświadczeniem. – Mamy już dogadanego Bogusza i Baumgartena, natomiast prowadzimy rozmowy z Milczarkiem oraz Lisem. Ich klub, AZS Zielona Góra, chce odstępne, a nas nie stać na jego zapłacenie. Chcielibyśmy wypożyczyć ich na rok, a że opłaty, które wnosimy do Lubuskiego oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej są wysokie, to nas po prostu nie stać – tłumaczy Poprawski.

Klub z Żagania prowadzi także rozmowy z Piotrem Przyborowskim. -Był na rozmowach, zdawał egzaminy z wychowania fizycznego i prawdopodobnie postaramy się, by przyszedł do wojska, wtedy będzie nam łatwiej – mówi Poprawski.
W Sobieskim na pewno natomiast nie zagra rozgrywający Sławomir Janusz, który ostatnio występował w Orionie Sulechów. 

*Rozmawiał Marek Staniszewski

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved