Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Grudziądzu będzie II liga mężczyzn

W Grudziądzu będzie II liga mężczyzn

fot. archiwum

Wielki ukłon w stronę grudziądzkiej siatkówki wykonali działacze bydgoskiego Chemika sprzedając, a właściwie ofiarując miejsce w II lidze mężczyzn Kosetowi. - Drużyna będzie się opierać głównie na zawodnikach miejscowych - przekonuje prezes klubu.

Rozmowy na temat przejęcia miejsca po Chemiku trwały bardzo długo i do końca nie wiadomo było czy uda się przekonać władze Grudziądza do tego, aby współfinansowały seniorską siatkówkę w rozgrywkach centralnych. Przekonać się nie udało, ale działacze Kosetu po rozmowach ze sponsorami postanowiły spróbować sił na ogólnopolskich parkietach na własną rękę.

Drużyna będzie się opierać głównie na zawodnikach miejscowych, wychowankach oraz z kilku innych ościennych klubów, prowadzimy również rozmowy z kilkoma zawodnikami z Bydgoszczy, którzy nie znajdą raczej miejsca w składzie Delecty – mówi prezes Kosetu, Adam Przybylak. – Budżet jak na drugą ligę jest dość skromny bo około 70 tys. zł, ale mamy nadzieję że wystarczy na utrzymanie. W tej chwili wysłaliśmy zgłoszenie, na dniach spotykamy się by rozmawiać z ewentualnymi kandydatami na trenerów. Na pewno nie będzie to nikt z zewnątrz, bo do tego potrzebne są większe środki. Najpewniejszym kandydatem wydaje się być Krzysztof Ruzga, chcielibyśmy aby ktoś mu asystował, ale w tej chwili koncentrujemy się na zamknięciu budżetu.

Grudziądzanie przygotowania do sezonu rozpoczną najpóźniej w połowie sierpnia. Najprawdopodobniej trafią do grupy pierwszej i czekać ich będą bardzo długie i męczące wyjazdy do Lubina czy Zielonej Góry. Większość starszych zawodników pamięta takie wyjazdy jeszcze z występów w barwach „Stali".Należy przypomnieć, iż w ubiegłym sezonie grudziądzcy zawodnicy zajęli drugie miejsce w rozgrywkach III ligi województwa kujawsko-pomorskiego oraz trzecie miejsce w półfinałowym turnieju o awans do drugiej ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved