Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Marsylia: Trzy żeńskie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

WT Marsylia: Trzy żeńskie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

fot. archiwum

Aż trzy polskie pary wystartowały w kwalifikacjach do turnieju głównego WT w Marsylii. Po I rundzie odpadły Karolina Suwińska i Luiza Niemc. Od zwycięstwa zaczęły Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Karolina Sowała i Olga Samul, jednak odpadły w III rundzie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się żeński turniej World Tour w Marsylii. Do kwalifikacji zgłosiło się 40 par, z czego awans może uzyskać tylko osiem. Z Polski przyjechały do Francji cztery pary, z których trzy rozpoczęły rywalizację od kwalifikacji.

W I rundzie Karolina Suwińska i Luiza Niemc dość szybko przegrały z norweską parą Eritsland/Treland i już zakończyły swoją przygodę z turniejem. Od drugiej rundy rozpoczęły Joanna Wiatr i Katarzyna Urban oraz Karolina Sowała w parze z Olgą Samul. Drugie z nich po trzysetowym pojedynku pokonały japońską parę Urata/Take i już tylko jedno zwycięstwo dzieli je od turnieju głównego. Urban i Wiatr zagrały w II rundzie z Hiszpankami Simon/Pazo. Po niezbyt udanym początku i porażce w pierwszym secie do 17 Polki wygrały drugiego seta na przewagi (22:20). W tie-breaku lepsze okazały się również nasze zawodniczki i to one zagrają w III rundzie w bezpośrednim meczu o awans do turnieju głównego.

Aby awansować do turnieju głównego trzeba zwyciężyć w III rundzie kwalifikacji. Rywalkami Urban i Wiatr była niemiecka para Jana Köhler/Julia Sude. Niemki okazały się dużo lepsze od naszych zawodniczek, pewnie wygrywając w dwóch setach do 15 i 11 i eliminując polską parę z dalszych gier.  Sowała i Samul zagrały z rozstawionymi z nr. 2 w kwalifikacjach Chinkami i również musiały uznać wyższość rywalek. Dwa przegrane sety do 15 spowodowały, że również trzecia z polskich par odpadła w kwalifikacjach. W jutrzejszym turnieju głównym wystąpią więc tylko Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, które otrzymały od FIVB "dziką kartę".I runda kwalifikacji:

Eritsland/Treland NOR [25] – Suwinska/Niemc POL [40] 2:0
(21:14, 21:8)

II runda kwalifikacji:

Sowała/Samul POL [15] – Urata/Take JPN [18] 2:1
(21:16, 11:21, 15:9)
Urban/Wiatr POL [7] – Simon/Pazo ESP [26] 2:1
(17:21, 22:20, 15:10)

III runda kwalifikacji:

Sowała/Samul POL [15] – Y. Huang-Yue Y. CHN [2] 0:2
(15:21, 15:21)
Urban/Wiatr POL [7] – Köhler/Sude GER [10] 0:2
(15:21, 11:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved