Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Marsylia: Trzy żeńskie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

WT Marsylia: Trzy żeńskie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

Aż trzy polskie pary wystartowały w kwalifikacjach do turnieju głównego WT w Marsylii. Po I rundzie odpadły Karolina Suwińska i Luiza Niemc. Od zwycięstwa zaczęły Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Karolina Sowała i Olga Samul, jednak odpadły w III rundzie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się żeński turniej World Tour w Marsylii. Do kwalifikacji zgłosiło się 40 par, z czego awans może uzyskać tylko osiem. Z Polski przyjechały do Francji cztery pary, z których trzy rozpoczęły rywalizację od kwalifikacji.

W I rundzie Karolina Suwińska i Luiza Niemc dość szybko przegrały z norweską parą Eritsland/Treland i już zakończyły swoją przygodę z turniejem. Od drugiej rundy rozpoczęły Joanna Wiatr i Katarzyna Urban oraz Karolina Sowała w parze z Olgą Samul. Drugie z nich po trzysetowym pojedynku pokonały japońską parę Urata/Take i już tylko jedno zwycięstwo dzieli je od turnieju głównego. Urban i Wiatr zagrały w II rundzie z Hiszpankami Simon/Pazo. Po niezbyt udanym początku i porażce w pierwszym secie do 17 Polki wygrały drugiego seta na przewagi (22:20). W tie-breaku lepsze okazały się również nasze zawodniczki i to one zagrają w III rundzie w bezpośrednim meczu o awans do turnieju głównego.

Aby awansować do turnieju głównego trzeba zwyciężyć w III rundzie kwalifikacji. Rywalkami Urban i Wiatr była niemiecka para Jana Köhler/Julia Sude. Niemki okazały się dużo lepsze od naszych zawodniczek, pewnie wygrywając w dwóch setach do 15 i 11 i eliminując polską parę z dalszych gier.  Sowała i Samul zagrały z rozstawionymi z nr. 2 w kwalifikacjach Chinkami i również musiały uznać wyższość rywalek. Dwa przegrane sety do 15 spowodowały, że również trzecia z polskich par odpadła w kwalifikacjach. W jutrzejszym turnieju głównym wystąpią więc tylko Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, które otrzymały od FIVB "dziką kartę".