Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Duże pieniądze pobudzają wyobraźnię

Duże pieniądze pobudzają wyobraźnię

fot. archiwum

- To taka sama prawda jak to, że Ricardo będzie zawodnikiem Skry Bełchatów. Nie rozumiem po co ktoś rozpowszechnia takie bzdury. Chyba tylko po to, żeby zdezawuować potem nasze prawdziwe transfery - mówi o Simonie Gioli i Antonelli del Core Konrad Piechocki.

Zapowiedź ogromnego budżetu, jakim ma dysponować beniaminek PlusLigi Kobiet, rozbudziła wyobraźnię dziennikarzy. Do Trefla Sopot na łamach prasy przymierzane były zawodniczki z światowej czołówki, nawet takie, które podpisały już kontrakty w innych klubach. Przykładami takich transferowych plotek mogą być właśnie Simona Giolli czy Antonella del Core. Obie z pewnością byłyby gwiazdami polskiej ekstraklasy i hitami transferowymi, ale ich przejście w tym sezonie do PlusLigi Kobiet jest nierealne.

Konrad Piechocki, nowy prezes sopockiego klubu, przekonuje, że skład zespołu poznamy 26 lipca. Kilka zagadek jednak już zostało rozwiązanych. Przegląd Sportowy jako pewnik podaje, że drużynę poprowadzi Allesandro Chiappini, dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Turcji. Nic dziwnego, że włodarze Trefla zwlekają z podaniem tego nazwiska, bowiem Turczynki w sobotę i niedzielę wystąpią jeszcze w Ankarze w finałowym turnieju Ligi Europejskiej Kobiet.

Alessandro dobrał sobie włoskich współpracowników. Zrezygnowaliśmy z pomysłu, żeby drugim trenerem była Dorota Świeniewicz, która postanowiła nie kończyć kariery i będzie naszą zawodniczką – zdradza kolejne nazwisko Piechocki. Potwierdza również, że zawodniczką Trefla będzie Włoszka Simona Ranieri. Z PTPS Piła, od którego Trefl odkupił prawo do występów w PlusLidze Kobiet do Sopotu przenieść się mają dwie reprezentantki Polski – Paulina Maj i Katarzyna Konieczna. Resztę nazwisk sopockiego dream teamu poznamy w poniedziałek.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved