Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sasa Starović: Apetyty rosną

Sasa Starović: Apetyty rosną

fot. archiwum

Odmłodzona reprezentacja Serbii jako najlepsza drużyna z drugich miejsc w grupach awansowała do Final Six Ligi Światowej - Awans to wielki sukces dla naszego zespołu, więc pewnym sensie osiągnęliśmy już swój cel - stwierdził Sasa Starović.

Serbowie do końca walczyli o możliwość gry w turnieju finałowym. Ich rywalem w tym korespondencyjnym pojedynku byli Bułgarzy, którym niewiele zabrakło do wyjazdu do Argentyny. Plavi podczas tegorocznej Ligi Światowej pokazali, że potrafią dobrze grać bez takich niekwestionowanych gwiazd jak Miljković, Grbić, czy Gerić.

O powtórkę wyniku z Rio de Janerio czy Belgradu będzie Serbom jednak bardzo trudno. Wtedy bowiem Plavi dwukrotnie sięgali po srebrne medale Ligi Światowej. – Awans do Final Six to wielki sukces dla naszego zespołu, więc w pewnym sensie osiągnęliśmy już swój cel. Apetyty jednak rosną. Każdy ma ochotę i ambicje by w Cordobie pokazać się z jak najlepszej strony – stwierdził atakujący Sasa Starović.

W tegorocznym turnieju finałowym, w grupie Serbowie zmierzą się z Brazylijczykami i Argentyńczykami. – Brazylijczycy są silni od lat, dlatego szans będziemy szukać w meczach przeciwko Argentynie. Nie zagrali oni najlepiej w fazie grupowej, ale należy pamiętać, że będą oni gospodarzami turnieju finałowego, gdzie wystąpią w składzie silniejszym niż wcześniej – ocenił przeciwników Starović. – To nie będzie łatwe, ale myślę, że możemy wejść do półfinału.

Drugą grupę stanowią zespoły z Włoch, Kuby i Rosji. Serbski atakujący, Tomislav Dokić nie wybiega w przyszłość, zdając sobie sprawę z wysokiej klasy potencjalnych przeciwników w półfinałach. – Będziemy się starać walczyć z każdym. Trudno powiedzieć, kto awansuje, ponieważ te zespoły są bardzo silne. Jest pewne, że będziemy musieli dać z siebie wszystko – stwierdził siatkarz.

Podopieczni Igora Kolakovicia do Argentyny wyruszyli w niedzielę wieczorem. Do celu powinni dotrzeć po około dwudziestu czterech godzinach. Rywalizację w turnieju Serbowie rozpoczną w czwartek, od pojedynku z Brazylijczykami.

źródło: inf. własna, serbiancafe.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved