Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Cernic: Nie boję się wyjazdów do innych lig

Matej Cernic: Nie boję się wyjazdów do innych lig

fot. archiwum

- Dostałem z Resovii bardzo dobrą ofertę, również pod względem finansowym. Nie ukrywam, że pieniądze miały znaczenie przy podjęciu decyzji. Siatkówka jest przecież moją pracą. Utrzymuję się z niej - twierdzi Matej Cernic, który będzie grał w Resovii Rzeszów.

Nie jest Włochem w stu procentach. Mam słoweńskie korzenie i płynie we mnie słoweńska krew. Jestem więc nieco inny od moich kolegów z reprezentacji – mówi Matej Cernic, który był pierwszym Włochem w lidze greckiej, w rosyjskiej Superlidze, a teraz ma być pierwszym Włochem w PlusLidze. –  Włosi są przyzwyczajeni do gry w swoim kraju. Boją się wyjazdów za granicę i nie mają ochoty aklimatyzować się w innych państwach. O Włochach mówi się, że są maminsynkami i coś w tym jest. Są przywiązani do swoich domów i rodzin. Dlatego w większości nie wyobrażają sobie gry poza Serie A. Ja nie boję się wyjazdów do innych lig. Wręcz przeciwnie, uwielbiam podróżować i zbierać nowe doświadczenia.

Po ostatnim sezonie spędzonym w Perugii Cernic nie ukrywa, że we włoskiej Serie A kryzys jest mocno widoczny. – Kryzys ekonomiczny we Włoszech dotknął także siatkówkę. Są zaledwie dwa, może trzy zespoły, które płacą regularnie zawodnikom i nie mają problemów finansowych. Często jest tak, że prezesi klubów i sponsorzy nie są do końca szczerzy z zawodnikami i używają kryzysu ekonomicznego jako wymówki. Prowadzą taką politykę, żeby płacić zawodnikom jak najmniej. Powołują się na kryzys, mimo że mają pieniądze – twierdzi Matej Cernic w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved