Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite w Lozannie: Dwie polskie pary na podium

CEV Satellite w Lozannie: Dwie polskie pary na podium

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zwyciężyli w rozgrywanym w Lozannie turnieju CEV Satellites po zwycięstwie w finale z parą brazylijską. W meczu o brąz Damian Wojtasik i Rafał Szternel 2:1 wygrali z Francuzami Daguerre/Gagliano.

To był udany turniej dla polskich par. Obie dotarły do półfinałów i obie walczyły o medale. W meczu o trzecie miejsce Rafał Szternel i Damian Wojtasik pokonali Francuzów Daguerre/Gagliano 2:1. Po wygraniu pierwszego seta nasi siatkarze przegrali druga partię. W tie-breaku Polacy pokonali rywali 15:12 i po ponad godzinnej walce zdobyli brązowe medale turnieju w Lozannie.

W finale Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła zmierzyli się z brazylijska parą Fabio Luiz/De Paula. Polacy, rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym, znakomicie wywiązali się z roli faworyta. Po setach wygranych do 19 i 18 Kądzioła i Szałankiewicz z kompletem zwycięstw sięgnęli po zwycięstwo w turnieju CEV Satellites.

Przed Kądziołą i Szałankiewiczem w przyszłym tygodniu występ w kwalifikacjach do turnieju World Toru w Marsylii. Udział w tym turnieju zapowiedziała także inna polska para – Sebastian Sobczak i Wojciech Podwójcik. Udział w turnieju głównym mają zapewniony już Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek.