Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Nie chciałem już się przestawiać

Piotr Gruszka: Nie chciałem już się przestawiać

fot. archiwum

- Rozstaliśmy się w zgodzie i nie wykluczam w przyszłości powrotu do Bydgoszczy - zastrzega atakujący reprezentacji Polski Piotr Gruszka, mówiąc o powodach swojego odejścia z Delecty. - Zostałem w tym mieście bardzo dobrze przyjęty.

Halkbank Ankara potrzebował atakującego. W Delekcie ponownie miałbym grać na pozycji przyjmującego, a należy przypomnieć, że w reprezentacji tez pełnię rolę killera. Nie chciałem już się przestawiać – mówi Piotr Gruszka o przyczynach swojego odejścia z Bydgoszczy. Gdy na niczym spełzły negocjacje Farta Kielce z Grzegorzem Szymańskim, to oprócz niego i Dawida Konarskiego Gruszka byłby w Delekcie jedynym z trzech atakujących, który mógłby… występować w przyjęciu. Tego właśnie chciał uniknąć.

Delecta jednak zdaniem wielu ekspertów w poprzednim sezonie zawiodła. Szóste miejsce było znacznie poniżej oczekiwać kibiców, działaczy i samych zawodników. – Sam się nad tym często zastanawiałem i trudno mi dać jednoznaczną odpowiedź. Może pierwsza runda za bardzo rozbudziła nasze apetyty, a późniejsze porażki jakby zdołowały zespół – zastanawia się Piotr Gruszka. – Co do mojej dyspozycji, to na pewno pewien wpływ na moją grę miała kontuzja, której nabawiłem się już na inaugurację ligi i dość długo leczyłem, lecz nie jest to dla mnie żadne alibi co do mojej gry w całym sezonie. Mogła być lepsza – przyznaje zawodnik w rozmowie z Gazeta Pomorską.

Życzę tej drużynie jak najlepiej i mam nadzieję, że po rundzie zasadniczej zajmie miejsce w pierwszej szóstce. Dużym wzmocnieniem będzie słowacki rozgrywający Michał Masny. Mając u boku dwójkę rodaków Cervena i Sopkę, Konarskiego, Szymańskiego, Jurkiewicza, Pieczonkę czy Fina Siltalę powinni być groźni – ocenia szansę swojej byłej drużyny Gruszka. – Rywale jednak nie próżnują, również montują mocne składy. Będę pilnie śledził ligowe zmagania i trzymał kciuki za Delectę Bydgoszcz.Cały wywiad Kazimierza Fiuta dostępny w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved