Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite w Lozannie: Dwie polskie pary w półfinale

CEV Satellite w Lozannie: Dwie polskie pary w półfinale

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz  Damian Wojtasik i Rafał Szternel kontynuują swoją dobrą grę w turnieju CEV Satellite w szwajcarskiej Lozannie. Polskie duety rozegrały dzisiaj po jednym spotkaniu i zapewniły sobie awans do półfinałów rozgrywek.

To było trzecie zwycięstwo Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza w szwajcarskim turnieju. Również trzecie wygrane bez straty seta. W ćwierćfinałowym spotkaniu rozstawiony z numerem pierwszym, polski duet bez większych problemów pokonał Francuzów Lacombe/Fournereti jest już w najlepszej czwórce zawodów. Jutrzejszy półfinał z udziałem polskiej pary rozpocznie się o 11.30.

Również innej polskiej parze – Damianowi Wojtasikowi i Rafałowi Szternelowi – na drodze do półfinału stanął duet z Francji. Po niezwykle zaciętym i morderczym pojedynku Polacy pokonali duet Daguerre/Gagliano 2:1. Dzięki zwycięstwu nad "Trójkolorowymi" również młodzi Polacy znaleźli się w półfinale szwajcarskich zawodów. Tym samym jest pewne, że przynajmniej jedna polska para zdobędzie medal w Lozannie. Wojtasik/Szternel rozegrają swój półfinał jutro o 12.30.

Wyniki III rundy:Kądzioła/Szałankiewicz POL [1] – Lacombe/Fourneret FRA [5] 2:0
(21:16, 21:11)

Wojtasik/Szternel POL [11] – Daguerre/Gagliano FRA [10] 2:1
(16:21, 21:19, 16:14)

W półfinale Kądzioła z Szałankiewiczem spotkają się Francuzami Daguerrem i Gagliano (10). Natomiast druga polska para zagra z Brazylijczykami Fabio Luiz/De Paula [3].

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved