Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zwycięstwo Polek nad Białorusią w Węgierskiej Górce

Zwycięstwo Polek nad Białorusią w Węgierskiej Górce

Podopieczne trenera Jerzego Matlaka pokonały reprezentację Białorusi w pierwszym, towarzyskim meczu 3:2 Mecz był rozgrywany w Węgierskiej Górce. W niedzielę w Goczałkowicach oba zespoły rozegrają drugie spotkanie (początek 16.00).

Białorusinki pewnie wygrały pierwszego seta. Prowadziły m.in. 16:13, 19:14 i 22:16. Polki grały bez bloku i miały poważne problemy ze skończeniem akcji. Z kolei zespół gości zdobył sześć punktów blokiem.W drugiej partii dominowały podopieczne trenera Jerzego Matlaka. Rywalki ułatwiały im zadanie i oddały osiem punktów po błędach. Polska prowadziła m.in. 12:7, 16:10 i 21:13.

W trzecim secie Białorusinki objęły prowadzenie. Seria straconych punktów została przerwana, ale na pierwszą przerwę techniczną rywalki schodziły prowadząc 8:2. Zespół trenera Nikołaja Karpola szybko roztrwonił taką przewagę i był remis 11:11. Później nastąpił znowu słabszy okres polskiej drużyny i Białoruś prowadziła 16:12. Mimo ambitnej gry gospodyniom nie udało się już odrobić strat. Czwartego seta wygrała biało-czerwone w stosunku 25:21 i o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się nasze reprezentantki, które odniosły zwycięstwo w całym meczu 3:2.

Polska – Białoruś 3:2
(19:25, 25:20, 21:25, 25:21, 15:8)

Polska: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Bednarek, Gajgał, Kaczor, Kosek, Maj (libero) oraz Skorupa, Zaroślińska, Kaczorowska, Sieczka i Okuniewska
Białoruś: Palczeuskaja, Kawalczuk, Szewczenko, Małasaj, Makareuczuk, Zakreuskaja, Markouskaja (libero) oraz Mikłaszewicz