Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Wieluniu liczą pieniądze, których… brakuje

W Wieluniu liczą pieniądze, których… brakuje

fot. archiwum

Coraz częściej dochodzą do nas informacje, że w Siatkarzu Wieluń z kasą jest krucho. Mimo to ósmy klub PlusLigi ostatniego sezonu kontraktuje kolejnych siatkarzy. Pozwolenie rodzimej federacji na występy w Polsce otrzymał już Kubańczyk Ariel Gil.

Choć budżet klubu nadal nie jest gotowy, zawodnicy Siatkarza Pamapol wkrótce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Siatkarz podpisał już kontrakty z jedenastoma zawodnikami. Dlatego można mieć tylko nadzieję, że poszukiwania drugiego sponsora uwieńczone zostaną sukcesem. Inaczej trudno będzie sobie wyobrazić start i udział w rozgrywkach zespołu z Wielunia.

Niedawno kontrakt z warszawską Politechniką podpisał środkowy wielunian, Marcin Nowak. Były reprezentant Polski nie ukrywał, iż nie miał konkretnych propozycji z drużyn ekstraklasy. Pamapol chciał go wprawdzie zatrzymać, lecz zawodnik nie zdecydował się na pozostanie w Wieluniu. Głównie dlatego że, jak mówi, w Pamapolu są kłopoty z płatnościami. – W Wieluniu są jeszcze zaległości finansowe za ubiegły sezon. W Warszawie obiecano mi, że o te sprawy nie muszę się martwić. Dlatego też zdecydowałem się na zmianę barw klubowych – twierdzi Nowak.

Mimo trudności finansowych wieluńscy działacze są bardzo blisko sfinalizowania umowy z kubańskim środkowym, Arielem Gilem.Ariel już otrzymał zgodę rodzimej federacji, a dokumenty chcemy jak najszybciej załatwić i potwierdzić jego przyjęcie do klubu – mówi prezes klubu Adam Dąbrowny.źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved