Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turecka liga rośnie w siłę – teraz Andrija Gerić

Turecka liga rośnie w siłę – teraz Andrija Gerić

fot. archiwum

Mistrz olimpijski z 2000 roku Andrija Gerić w będzie występować w tureckim Fenerbahce. W zespole ze Stambułu ten 33-letni środkowy zagra m.in. u boku Ivana Miljkovica. Turecka liga, w której grac będzie również Piotr Gruszka, robi się coraz silniejsza.

W tureckiej ekstraklasie podobnie jak w PlusLidze obowiązują limity obcokrajowców, a mimo to działacze Fenerbahce, chyba też z myślą o występach w Lidze Mistrzów, postanowili zatrudnić 4 obcokrajowców. Po Kubańczyku Marshalu, Serbie Miljkovicu i Chorwacie Coskovicu podpisano umowę z Gericiem.

Ten niezwykle doświadczony środkowy (ma na koncie m.in.. olimpijskie złoto oraz brąz, wicemistrzostwo świata, mistrzostwo, wicemistrzostwo i dwa brązowe medale mistrzostw Europy, trzy razy srebro w LŚ czy też triumf w LM) w ostatnim sezonie występował we Włoszech w zespole Andreoli Latina. Reprezentacyjną karierę Andrija Gerić zakończył podczas Final Six Ligi Światowej w 2009 roku w Belgradzie. Nie wykluczone, że zespół Fenerbahce pod koniec sierpnia pojawi się w Rzeszowie na międzynarodowym turnieju.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved