Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Puchar Polski wraca do poprzedniej formuły

Puchar Polski wraca do poprzedniej formuły

fot. archiwum

PLPS zdecydowała, że w turniejach finałowych Pucharu Polski znów będzie występowało osiem zespołów. Zmieni się również sposób rozgrywania spotkań finałowych PlusLigi, żaden z zespołów nie będzie grał dwóch spotkań z rzędu we własnej hali.

W turniejach finałowych Pucharu Polski kobiet i mężczyzn znowu będzie rywalizowało po osiem zespołów. – Wracamy do formuły, która w poprzednich latach już się sprawdziła – mówi prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Artur Popko.

W ćwierćfinałach rozstawione zostaną po cztery najlepsze zespoły PlusLigi i PlusLigi Kobiet po rundzie zasadniczej. Pozostałe drużyny wezmą udział w rundzie wstępnej. – Wystąpi w niej sześć ekip z PlusLigi i dwie drużyny z niższych lig, które przejdą przez eliminacje – mówi główny komisarz PlusLigi Cezary Matusiak. Turniej finałowy PP mężczyzn odbędzie się 24-26 stycznia prawdopodobnie w Poznaniu lub Bydgoszczy.

Kolejną innowację szefowie PLPS wprowadzili także w rywalizacji finałowej PlusLigi. – Mecze o złoty medal będą się odbywały systemem 1-1-1-1-1. Chcieliśmy tę zasadę wprowadzić już w poprzednim sezonie, ale wycofaliśmy się z pomysłu z powodu żałoby narodowej, która wydłużyła rozgrywki.Do tej pory w play-off zespoły rywalizowały systemem 2-2-1. Teraz po każdym meczu ma się zmieniać gospodarz. – Tak będzie ciekawiej, bo często emocje kończyły się po dwóch wygranych przez gospodarzy spotkaniach – mówi Matusiak, którego krytykowano także za terminarz rozgrywek. W sezonie 2010/11 najciekawsze mecze odbędą się w pierwszych sześciu kolejkach. – Od 10 lat terminarz układany jest według tego samego systemu – tzw. tabeli Bergera. Do tej pory wszystkim to odpowiadało. Tylko raz trener Delecty Bydgoszcz Waldemar Wspaniały naciskał, żeby coś zmienić, bo jego zespół miał niekorzystny układ spotkań. Gdybym raz się ugiął, stworzyłbym niebezpieczny precedens. Dlatego żadnych zmian nie będzie – mówi główny komisarz ligi.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved