Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Organice Budowlanych Łódź trwają prace nad budżetem

W Organice Budowlanych Łódź trwają prace nad budżetem

fot. archiwum

W zespole Organiki Budowlanych Łódź trwają intensywne prace przygotowawcze do nowego sezonu, w którym jako zdobywca Pucharu Polski będzie reprezentował nasz kraj w elitarnej Lidze Mistrzyń. Obecnie trwają prace nad składem i budżetem.

Klub jest w trakcie budowania składu na przyszły sezon oraz przede wszystkim solidnego budżetu. – Musi on wynosić 3,5 mln zł – twierdzi Marcin Chudzik, prezes i zarazem menedżer siatkarek. – Jesteśmy na etapie przedłużania umów z dotychczasowymi naszymi sponsorami. Wiele wskazuje na to, że kolejnymi zostaną również dwie poważne firmy z regionu łódzkiego. W tym tygodniu mamy także otrzymać satysfakcjonującą nas dotację z UMŁ, za promocję naszego miasta poprzez sport. W momencie kiedy budżet naszego klubu zostanie już całkowicie dopięty, a nastąpi to niebawem, wówczas podpiszemy kontrakt z siatkarką na pozycję atakującej. Kandydatkami, z którymi już wstępnie rozmawialiśmy, są zawodniczki z górnej półki krajowej i zagranicznej – mówi. Jak do tej pory klub wzmocniły rozgrywająca Marta Szymańska, przyjmująca Joanna Mirek i środkowa Sylwia Wojcieska. Odeszły natomiast Anna Nowakowska, Sylwia Jasińska, Dominika Koczorowska i Katarzyna Jóźwicka. Karierę zakończyła też Małgorzata Niemczyk.

Należy też dodać, że dwie zawodniczki Organiki są brane pod uwagę przez trenera Jerzego Matlaka w kontekście udziału w World Grand Prix. Jedną z nich jest MVP finałów PP Karolina Kosek.Nie spodziewałam się, że znajdę się w „czternastce”. To dla mnie spore zaskoczenie, ale cieszę się, że moja ciężka praca została doceniona. W ostatnich tygodniach trenerzy nabrali do mnie większego zaufania, częściej na mnie stawiali. Teraz w kadrze mogę się jeszcze więcej nauczyć, bo jest kilka dziewczyn ze znacznie większym bagażem doświadczeń, które powracają do wysokiej formy – mówi zawodniczka. Wśród zawodnicze rezerwowych, które w przypadku nagłych nieprzewidzianych zdarzeń mogą pojawić się w ,,czternastce” jest też zbierająca dobre recenzje Katarzyna Zaroślińska.Nie jestem zdziwiona brakiem powołania do „czternastki”. To, że udał mi się jeden turniej (w Montreux – przyp. red) jeszcze o niczym nie świadczy. Domaganie się dla mnie powołania jest paranoją! Trener podjął dobrą decyzję, wybrał najlepsze siatkarki. Ja na razie się uczę i nie wychodzę przed szereg. Chcę iść do przodu krok po kroku – mówi siatkarka.

Trener Jerzy Matlak zabrał na zgrupowanie do Szczyrku 26 siatkarek. Zostaną one podzielone na kadrę A i kadrę B. Od soboty zawodniczki trenują i przygotowują się do dwóch meczów sparingowych z Białorusią (pierwszy już w piątek). Na Grand Prix pojedzie 14 siatkarek, a sześć, która znalazło się na liście rezerwowej, będzie trenowało w klubach. Organika swoje treningi rozpoczyna 16 sierpnia.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved