Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stefan Hubner wraca do reprezentacji Niemiec

Stefan Hubner wraca do reprezentacji Niemiec

fot. archiwum

22 czerwca 2009 roku po 224 meczach w narodowych barwach ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Teraz, po roku, środkowy evivo Düren Stefan Hübner wraca do kadry Raula Lozano, by pomóc w jesiennych mistrzostwach świata.

Na początku lipca 35-letni już Stefan Hübner spotkał się w Haidelbergu z Raulem Lozano i omawiał z nim swój powrót do reprezentacji Niemiec. Zawodnik raz jeszcze rozpatrzył sprawę występów w kadrze i zdecydował się na powrót. – Znowu odczuwam przyjemność gry i szukam nowych wyzwań – stwierdził Hübner. – Teraz ponownie jestem w Niemczech, bo muszę się zatroszczyć o swoje życie prywatne. 2 sierpnia pojawię się na zgrupowaniu reprezentacji by sprawdzić, czy jeszcze tam pasuję – mówi środkowy bloku, który po 11 latach gry we włoskiej Serie A zdecydował się na powrót do Bundesligi, do Evivo Düren. Ostatnie spotkanie w reprezentacji Stefan Hübner rozegrał na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie przeciwko drużynie Brazylii.

Powrót Hübnera oznacza wzmożoną konkurencję na pozycji środkowego bloku w reprezentacji Niemiec. Pozytywnie ocenia to Raul Lozano.Zwiększy to motywację na treningach i z pewnością służy podniesieniu poziomu – uważa argentyński szkoleniowiec. – To będzie korzyść dla wszystkich. Nikt nie ma zagwarantowanych występów w tej drużynie.

Z powrotu Hübnera do kadry cieszą się również zawodnicy. – Stefan byłby wzmocnieniem każdej drużyny – uważa Bjorn Andrae, kapitan reprezentacji. – Jest jednym z najlepszych środkowych bloku, jakich kiedykolwiek widziałem.Z powodu licznych kontuzji Hübner brał udział tylko w dwóch turniejach finałowych mistrzostw Europy (1997 i 2007), uczestniczył także w mistrzostwach świata w 2006 roku i w igrzyskach olimpijskich w 2008 roku. Teraz ma szansę zagrać w finałach mistrzostw świata, które odbędą się w jego drugiej ojczyźnie, we Włoszech.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved