Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mistrzowie Europy zdobyli również mistrzostwo Polski juniorów

Mistrzowie Europy zdobyli również mistrzostwo Polski juniorów

fot. archiwum

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor stanęli na najwyższym podium mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Mistrzowie Europy do lat 20 pokonali w finale Dawida Popka i Bartosza Księżarka. Brązowe medale wywalczyła para Marcin Ociepski/Paweł Malinowski.

Wiele emocji przyniósł drugi dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Najpierw na boiskach w Kędzierzynie-Koźlu w meczach o wejście do półfinałów Dawid Popek i Bartosz Księżarek pokonali parę Maciej Biernat/Wojciech Sowiak, a Marcin Ociepski i Paweł Malinowski okazali się lepsi po trzysetowym pojedynku od pary Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek.

Półfinały wbrew oczekiwaniom zakończyły się dość szybko, oba spotkania rozstrzygnęły się w dwóch setach. Dawid Popek i Bartosz Księżarek szybko rozprawili się z Dominikiem Brojem i Maciejem Bieszczadem. W drugim meczu faworyzowani Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, mistrzowie Europy do lat 20 sprzed kilku dni, nie dali szans Ociepskiemu i Malinowskiemu.

Emocji nie brakowało za to w meczu o brązowe medale. Marcin Ociepski i Paweł Malinowski dość niespodziewanie wygrali pierwszego seta z para Broj/Bieszczad, jednak ich rywale w kolejnej partii wyrównali stan spotkania. Jednak w trzecim secie okazało się, że Dominik Broj i Maciej Bieszczad nie mają dziś swojego dnia – przegrali 10:15 i nie zdobyli medali mistrzostw Polski.Świetnie w finale zaprezentowali się Dawid Popek i Bartosz Księżarek, którzy wczoraj również grali o wejście do czwórki z dzisiejszymi rywalami i przegrali po tie-breaku. Będący na fali po dwóch poprzednich zwycięstwach młodzi siatkarze przegrali wprawdzie pierwszego seta z Kantorem i Łosiakiem, jednak w drugim po zaciętej końcówce wygrali 23:21. O złotym medalu rozstrzygnąć miał więc tie-break, w którym swoją wyższość udowodnili mistrzowie Europy. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor wygrali 15:13 i mogli się cieszyć ze złotych medali mistrzostw Polski juniorów.

ćwierćfinały:
Popek/Księżarek – Biernat/Sowiak 2:0
(21:16, 21:19)
Ociepski/Malinowski – Kaczmarek/Kaczmarek 2:1
(22:24, 21:19, 15:11)

półfinały:
Łosiak/Kantor – Ociepski/Malinowski 2:0
(21:14, 21:11)
Popek/Księżarek – Broj/Bieszczad 2:0
(21:13, 21:15)

mecz o 3. miejsce:
Ociepski/Malinowski – Broj/Bieszczad 2:1
(21:17, 19:21, 15:10)

finał:
Łosiak/Kantor – Popek/Księżarek 2:1
(21:18, 21:23, 15:13)

Czołówka klasyfikacji mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej:

1. Bartosz Łosiak/Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza)
2. Dawid Popek/Bartosz Księżarek (UKS Jastarnia)
3. Marcin Ociepski/Paweł Malinowski (MLKS Foto Ola Ostróda)
4. Dominik Broj/Maciej Bieszczad (MOSiR Kędzierzyn-Koźle)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved