Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki ujawni wszystkie tajemnice… 7 sierpnia

Zdzisław Grodecki ujawni wszystkie tajemnice… 7 sierpnia

fot. archiwum

Prezes Jastrzębskiego Węgla zapowiedział, że skład zespołu na nowy sezon ujawni 7 sierpnia. Sobotnia zabawa dla kibiców i dziennikarzy ma być połączona z grą plenerową, podczas której wszyscy będą mogli odkrywać nazwiska nowych siatkarzy.

Jastrzębski Węgiel od dwóch lat przyzwyczaił swoich kibiców do tego, że w oknie transferowym do drużyny przychodzi przynajmniej jedna gwiazda światowego formatu. Tak było z Guillaume Samicą a w zeszłym roku z Pawłem Abramowem. Klub uczy swoich kibiców również cierpliwości… W czasie, gdy inne zespoły PlusLigi chwalą się nowymi nabytkami przy każdym organizując konferencję prasową, w Jastrzębiu milczą aż do końca.

To milczenie jak zwykle powoduje niezliczone spekulacje na łamach prasy, a także na kibicowskich forach. Nie tylko fani Jastrzębskiego Węgla nie mogą się już doczekać nazwisk zawodników, którzy wzmocnią wicemistrzów Polski. Muszą jednak poczekać do 7 sierpnia. Wówczas wszystko stanie jasne. Ale żeby było zabawniej, sposób przekazania informacji nie będzie typowy.

-My zawsze budujemy zespół w określonym czasie po zbadaniu siatkarskich rynków, własnych możliwości oraz tego… czy jesteśmy w stanie wytrzymać, nie ujawniając tych wiadomości – przyznaje prezes JW, który tym razem w ustalanie przyszłego składu postanowił zaangażować również fanów. – Wymyśliliśmy grę plenerową, której uczestnicy w ciągu paru godzin, przemieszczając się z mapą w ręku i rozwiązując kolejne zadania, będą stopniowo poznawali nazwiska zawodników naszej nowej drużyny – wyjaśnia szef klubu na łamach Gazety Wyborczej.W JW pewne jest tylko, że w drużynie zostają Igor Yudin, Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek, Adam Nowik oraz Grzegorz Pająk. Z informacji GW wynika, że umowę przedłużył także Benjamin Hardy. Klub opuścili natomiast włoski trener Roberto Santilli, Paweł Abramow, Patryk Czarnowski, Wojciech Sobala, Sławomir Master, Sebastian Pęcherz, Sławomir Szczygieł oraz Pedro Azenha. Przyjmujący Marek Novotny dostał propozycję gry w ataku, ale zagadką pozostaje, czy ją zaakceptował.

Jedyne nazwiska, jakie pojawiają się w kontekście nowych nabytków klubu, to przyjmujący Marcin Wika (Resovia Rzeszów) oraz Maciej Pawliński (Jadar Radom). W sumie nowych siatkarzy ma być sześciu. Następcą Santillego – według naszych informacji – ma zostać ponownie Włoch albo Igor Prielożny. Druga kandydatura jest podobno coraz bardziej prawdopodobna.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved