Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Po pierwszym dniu finałów MP juniorów i juniorek

Po pierwszym dniu finałów MP juniorów i juniorek

fot. archiwum

W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się turnieje finałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów w siatkówce plażowej. Po pierwszym dniu rywalizacji w obu turniejach zostało już tylko po sześć najlepszych par. Znamy także pierwszych półfinalistów.

W turnieju żeńskim do półfinałów bez porażki, po trzech wygranych spotkaniach doszły pary Sylwia Pilarek/Rita Łapacz oraz Daria Paszek/Renata Bekier. Pilarek i Łapacz w ćwierćfinale okazały się lepsze od Joanny Bazan i Marzeny Kędzior, które są jeszcze w wieku kadetek. Łódzka para będzie teraz walczyć o półfinał z drugiej strony turniejowej drabinki z parą Aleksandra Bekas/Marlena Pleśnierowicz. Paszek i Bekier w walce o półfinał pokonały Agatę Lewicką i Dorotę Strąg, które będą miały jeszcze jedną szansę awansu do czwórki. Ich rywalkami będą Patrycja Giemza i Martyna Kozińska.

W turnieju męskim jak burza w dzisiejszym dniu szli Dominik Broj i Maciej Bieszczad oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy przed kilkoma dniami zdobyli mistrzostwo Europy do lat 20. Broj i Bieszczad reprezentujący Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale pokonali parę Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek. Wyższość mistrzów Europy musieli uznać Dawid Popek i Bartosz Księżarek. W jutrzejszych meczach decydujących o wejściu do półfinałów Popek i Księżarek zmierzą się z parą Maciej Biernat/Wojciech Sowiak a przeciwnikiem pary Kaczmarek/Kaczmarek będą Marcin Ociepski i Paweł Malinowski.

Mecze decydujące o medalach mistrzostw Polski już w czwartek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved