Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zagumny: To wszystko to już historia

Paweł Zagumny: To wszystko to już historia

fot. archiwum

Tegoroczna przygoda z Ligą Światową została dla Polaków zakończona. Reprezentacja może teraz skupić się na przygotowaniach do MŚ - Zbieramy się 21 lipca w Spale i każdy z nas rozpoczyna walkę o mistrzostwo świata - mówi Paweł Zagumny.

Przebieg Ligi Światowej niewiele różnił się od ubiegłorocznej edycji tych rozgrywek. Z jednym wyjątkiem, którym było rozstanie Łukasza Żygadły z reprezentacją. O tym wydarzeniu oraz o jego okolicznościach powiedziane zostało już wiele, stąd też niechęć do komentowania go po raz kolejny przez zawodników. Decyzją Daniela Castellaniego, rozgrywającego Trentino zastąpi Fabian Drzyzga, na co dzień występujący w barwach AZS-u Częstochowa – Mamy dwa miesiące do mundialu i wszystko się może zdarzyć. Wcale nie jest przesądzone, że Fabian jest tym trzecim rozgrywającym – stwierdził Paweł Zagumny. Młody rozgrywający w orbicie zainteresowań trenera znalazł się już w roku ubiegłym, kiedy to występował w reprezentacji juniorskiej.

Po zakończeniu fazy interkontynentalnej LŚ, Polacy otrzymali kilka dni wolnego. Od 21 lipca szeroka kadra rozpocznie przygotowania w Spale, gdzie wykrystalizuje się skład, który otrzyma bilety na samolot do Włoch. Na Półwyspie Apenińskim biało-czerwoni bronić będą medalu wywalczonego cztery lata temu – Każdy turniej jest inny, nie patrzmy wstecz, bo to wszystko już tylko historia – twierdzi Paweł Zagumny, który z japońskiego czempionatu wrócił ze srebrnym krążkiem na szyi.

Jedynym z rywali Polaków na mistrzostwach świata będzie reprezentacja Niemiec, z którą biało-czerwoni w Lidze Światowej przegrali trzykrotnie. Zespół prowadzony przez Raula Lozano, w obecnym sezonie sprawuje się bardzo dobrze, czego dowodem może być również awans do mistrzostw Starego Kontynentu wywalczony w bardzo dobrym stylu przez naszych zachodnich sąsiadów – Musimy wyciągnąć wnioski z tych porażek. Nie ma co panikować, bo przed mistrzostwami będziemy na innym etapie – uważa Paweł Zagumny, który zapytany o to czego potrzebuje reprezentacja Polski odpowiedział – Czasu, żeby drużyna się zgrała i kilku tygodni wspólnego, dobrego treningu. Do mistrzostw świata będziemy mieli półtoramiesięczne przygotowania. Po tylu latach grania wiem, że to wystarczy.

Ostatnim sprawdzianem Polaków przed wylotem do Włoch będzie tradycyjnie Memoriał Huberta Wagnera. Będzie to sprawdzian niełatwy, bowiem po drugiej stronie siatki pojawią się Brazylijczycy, Bułgarzy oraz Czesi.

*Z Pawłem Zagumnym rozmawiał Kamil Składkowski
*Więcej w Przeglądzie Sportowym.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved