Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Menadżer Tine Urnauta uspokaja, Słoweniec zagra w Kędzierzynie

Menadżer Tine Urnauta uspokaja, Słoweniec zagra w Kędzierzynie

fot. archiwum

Kibice ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z niedowierzaniem i niepokojem przeczytali internetowe doniesienia, że Tine Urnaut podpisał kontrakt z włoską Weroną. Menadżer zawodnika uspokaja. - Tine Urnaut jest zawodnikiem ZAKSY i w tym sezonie zagra w PlusLidze.

Na początku czerwca oficjalna strona klubu z Kędzierzyna-Koźla podała, że nowym zawodnikiem ZAKSY został Tine Urnaut. Dziś jednak strona klubu z Werony podała, że Słoweniec zastąpi Roberta Kromma. Przyjmujący reprezentacji Niemiec wybrał rosyjskie klimaty, zatem na jego miejsce Werona chciała zakontraktować Urnauta. – Rozumiemy decyzję Roberta o przejściu do Superligi. Siatkarz w rozmowie z władzami klubu wyjaśnił, że ten transfer pozwoli mu rozwinąć się sportowo i walczyć o najwyższe cele. Znaleźliśmy jednak gracza, który jest w stanie go zastąpić. Uważamy, że Tine Urnaut będzie w stanie godnie zastąpić niemieckiego przyjmującego – powiedział dyrektor klubu z Werony, Gabriel Cottarelli, a zaraz potem dodał: – Urnaut posiada spore doświadczenie międzynarodowe. Cieszymy się z jego przyjścia do naszego zespołu. To młody i utalentowany gracz, który może wnieść sporo dobrego do naszej drużyny – zakończył Gottarelli.

Informacja ta natychmiast pojawiła się w polskich portalach, wywołując panikę wśród kibiców ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Postanowiliśmy sprawdzić wiadomość u źródła i skontaktowaliśmy się z menadżerem, który pilotował transfer Urnauta do ZAKSY. – Tine Urnaut ma ważną umowę z ZAKSĄ i będzie grał w tej drużynie w przyszłym sezonie – zapewnia Jakub Malke. Skąd więc zamieszanie z Weroną? – Rzeczywiście włoski klub chciał widzieć Urnauta w swoim składzie. Aby zawodnik wystąpił od początku sezonu, został on zarejestrowany przez Weronę w Serie A, a następnie Włosi przystąpili do rozmów z ZAKSĄ o wykupieniu umowy. Kędzierzynianie się jednak na to nie zgodzili, więc tematu już nie ma, Urnaut zagra w ZAKSIE – wyjaśnia menadżer.

W podobnym tonie wypowiada się prezes ZAKSY, Kazimierz Pietrzyk. – Tine Urnaut jest naszym zawodnikiem, bo podpisał z nami kontrakt. Agenci, którzy reprezentują Słoweńca, zwrócili się do nas z pytaniem czy nie moglibyśmy zwolnić go za jakąś odpłatnością, bo zainteresowany jest nim klub z Werony – przyznaje w wypowiedzi dla Radia Park  Pietrzyk.Prezes ZAKSY uważa, że Słoweniec będzie ważną postacią w drużynie. – Bardzo na niego liczymy. Myślę, że nam się on przyda, ponieważ meczów do grania będzie dużo. Nie widzimy powodów, żeby prowadzić tego typu rozmowy. Nie interesuje nas żaden ekwiwalent, który można by uzyskać z tytułu rozwiązania kontraktu – kończy sternik kędzierzyńskiego klubu.

źródło: bluvolleyverona.it, inf. własna, Radio Park

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved