Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Przygotowania wyglądają atrakcyjnie

Marcin Możdżonek: Przygotowania wyglądają atrakcyjnie

fot. archiwum

- Wbrew opiniom atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Zapewniam, że po Lidze Światowej rozstaliśmy się w dobrych humorach. Szkoda, że nie udało nam się awansować do Final Six, ale na osłodę została nam wygrana z Niemcami - twierdzi Marcin Możdżonek.

Wiele emocji wzbudziła sprawa wyrzucenia z reprezentacji Polski Łukasza Żygadło. Rozgrywający Trentino po wywiadzie w telewizji Polsat przed meczem z Niemcami poskarżył się na metody treningowe Daniela Castellaniego i rozważał swą rezygnację z występów w kadrze. Nie zdążył – został wyrzucony przez sztab szkoleniowy. – To nieprawda, że Łukasz sam zrezygnował – opowiada jeden z reprezentantów Polski. – Jeszcze w ubiegły poniedziałek prosił nas i trenera o kolejną szansę, ale wspólnie zdecydowaliśmy, że po złamaniu regulaminu nie ma dla niego miejsca w reprezentacji. Szkoda, że nie potrafi się pogodzić z przegraniem sportowej rywalizacji z Grześkiem Łomaczem.

Teraz przed kadra zgrupowanie, które rozpocznie się 21 lipca. Przyjedzie na nie 19 zawodników. Do Spały mają szanse przyjechać Sebastian Świderski i Krzysztof Ignaczak, którzy wciąż liczą na powołanie na mistrzostwa świata. Wszystko wskazuje na to, że w MŚ zabraknie mistrza Europy Piotra Nowakowskiego, który ma problemy z barkiem. Sztab medyczny walczy z niegroźną, ale uciążliwą kontuzją kolana Michała Winiarskiego. Miejmy nadzieję, że już niedługo polski przyjmujący będzie gotowy do gry.

W planie przygotowań polskiej reprezentacji do mistrzostw świata jest aż pięć spotkań z Brazylią. zmierzymy się z "Canarinhos" w Memoriale Wagnera (zagrają tam jeszcze Czesi i Bułgarzy) oraz na otwarcie nowej hali w Gdańsku. Kolejne trzy mecze zagramy z Brazylią na wyjeździe.  Ostatnimi sprawdzianami przed wyjazdem do Włoch będą pojedynki z Kubą, która w naszym kraju będzie przygotowywać się do imprezy. Castellani umówił się ze szkoleniowcem Kubańczyków na dwa mecze, ale nie wiadomo, czy będą one oficjalne. Tuż przed rozpoczęciem imprezy na sparingi konieczna jest bowiem zgoda światowej federacji. Jeśli jej nie będzie, Polacy zorganizują gry treningowe. Na początku sierpnia Polacy zmierzą się w Miliczu z Egiptem, ale prawdopodobnie nie będzie to najsilniejszy skład.Gdybyśmy pojechali do Argentyny, wolne dostalibyśmy po turnieju. Przydałoby się nam więcej dni dla siebie, ale wszyscy jesteśmy świadomi, że nie tędy droga. Jesteśmy drużyną, która musi bardzo długo i bardzo ciężko trenować, żeby osiągnąć sukces. Zgrupowania są nużące, ale ja się już przyzwyczaiłem. Dobry wynik można osiągnąć tylko, wylewając litry potu – uważa Marcin Możdzonek.Przygotowania wyglądają atrakcyjnie, ponieważ chyba pięciokrotnie zmierzymy się z Brazylią. Nawet jak wszystko przegramy, to nas to nie zdołuje. To tylko sparingi, w mistrzostwach będzie lepiej – zapowiada środkowy polskiej reprezentacji.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved