Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kto zastąpi zespół Budowlanych Toruń?

I liga K: Kto zastąpi zespół Budowlanych Toruń?

fot. archiwum

Upadła koncepcja sponsora dla siatkarek Budowlanych Toruń. wszystko wskazuje na to, że toruńskiego zespołu zabraknie w przyszłym sezonie w gronie pierwszoligowców. - Ile można było czekać, jeżeli nie było żadnych wiążących decyzji? - pyta Mariusz Soja.

Trener Mariusz Soja i siatkarki Budowlanych wyczekiwali do końca na pojawienie się pozytywnych informacji dotyczących startu toruńskiego zespołu w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Wszystko wskazuje jednak na to, ze jednak się nie doczekają. – Myślę, że w obliczu wszystkich tych fatalnych doniesień dziewczyny już nie czekają na poprawę sytuacji z klubie – mówi Mariusz Soja. – Ta sytuacja męczy nas wszystkich i wykańcza. Wiem, że dziewczyny mają konkretne propozycje z innych klubów. Ile można było czekać, jeżeli nie było żadnych wiążących decyzji? Sekcja ma dużą przychylność miasta, nie wiem jak do tego ustosunkuje się klub, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Ja już też chcę odpocząć, jadę w rodzinne strony, do Świnoujścia.

Rozmowy z potencjalnym sponsorem spełzły na niczym. – Prezes trzy razy przekładał urlop ze względu na złą sytuację sekcji siatkówki – zapewnia Andrzej Borkowski, członek nowego zarządu klubu, dodając po chwili. – Ten inwestor w ogóle nie był jednak zainteresowany siatkówką. Tak wynika z przekazu pana prezesa. Było to spotkanie, które miało charakter czysto biznesowy. Jeżeli nie uda się zgromadzić wspomnianych środków do upływu terminu zgłoszenia drużyny do rozgrywek, to Budowlanych nie będzie w pierwszej lidze. Nie spodziewałem się, że działacze zaangażowani w tę dyscyplinę nie poddadzą się pod głosowanie, nie zgłoszą swoich kandydatur. Oni opuścili bez walki pole walki. Przez tę niefrasobliwość sytuacja Budowlanych jest nie do pozazdroszczenia. Mamy ponad dwieście tysięcy złotych długu i po tych ostatnich tygodniach widać, że te zaległości wzrosną. Będę musiał wziąć na siebie sport dzieci i młodzieży, czyli siatkówka, szermierka oraz sekcja wioślarska. Chcę wyraźnie zdementować, nie ma pomysłu na likwidację siatkówki młodzieżowej w klubie.

W ratowanie sekcji siatkarek Budowlanych Toruń włączyła się firma Nesta, która stara się namówić swoich partnerów do zainwestowania w zespół. Czasu jednak zostało już niewiele – termin zgłaszania zespołów do rozgrywek upływa 20 lipca. Wygląda wiec na to, że torunianek zabraknie w I lidze kobiet. Kto je zastąpi? – Był pomysł zarządu, aby jeżeli nie wystarczy środków na pierwszą ligę, grać w niższej klasie rozgrywkowej. Pierwsze stanowisko trenerów siatkarskich było takie, że oni nie widzą takiej możliwości, wskazując na możliwość odstąpienia miejsca innemu klubowi. Po pewnym czasie prysły mity o tym, że wiele klubów w Polsce jest zainteresowanych odkupieniem miejsca w pierwszej lidze i te plany spaliły na panewce. Ręce opadają – mówi działacz Budowlanych.źródło: inf. własna, Nowości

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved