Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ruszają mistrzostwa Polski juniorów

Ruszają mistrzostwa Polski juniorów

fot. archiwum

To będą dwa dni zaciętych zmagań. Najlepsze w kraju młodzieżowe pary męskie i żeńskie w środę i czwartek rozstrzygną walkę o mistrzowskie tytuły w siatkówce plażowej. W rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu spotkają się duety wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

– Juniorska siatkówka plażowa w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy kilka bardzo dobrych par męskich i żeńskich, które z powodzeniem rywalizują w międzynarodowych imprezach. Prosto z mistrzostw Europy do lat 20 przyjadą do Kędzierzyna Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, Szykuje się świetne widowisko, a kibiców z Kędzierzyna-Koźla zachęcamy do dopingowania naszych reprezentantów – którzy mają już na swoim koncie tytuły mistrzów Starego Kontynentu- zachęca Zbigniew Tokarski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest organizatorem mistrzostw.

Barw Kędzierzyna-Koźla bronić będzie duet Dominik Broj i Maciek Bieszczad. W turnieju półfinałowym, który odbył się w Dąbrowie Górniczej, siatkarze MOSiR-u zajęli drugie miejsce. Przegrali jedynie z wspomnianymi wcześniej Bartoszem Kantorem i Piotrem Łosiakiem, którzy są głównymi kandydatami do złotego medalu.

Apetyt na medal ma też zapewne inny kędzierzynianin – Bartosz Księżarek, który wraz z Dawidem Popkiem reprezentuje klub z Jastarni. Na swoim koncie para ta ma m.in. tytuł wicemistrzów Europy do lat 18.Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w środę o godz. 9. Później przez cały dzień na czterech boiskach toczyć się będą mecze eliminacyjne kobiet i mężczyzn. Walka o medale rozstrzygnie się w czwartek.

*Autorem tekstu jest Grzegorz Łabaj

źródło: Gazeta Lokalna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved